Interbiuro - duży

Jak rośnie nowy biurowiec?

W Krakowie powstaje nowy biurowiec - Porto Office.
W Krakowie powstaje nowy biurowiec - Porto Office.
W krakowskich Dębnikach powstaje biurowiec realizowany przez portugalskich inwestorów. W inwestycji o nazwie Porto Office B zakończono wykonywanie konstrukcji żelbetonowej pierwszego z budynków. Niebawem w jego sąsiedztwie powstanie także duży park miejski.

W pierwszym z budynków wykonano już konstrukcję żelbetonową, a zakończenie realizacji pierwszego etapu planowane jest na I kw. przyszłego roku. Trwające obecnie prace związane są z montażem konstrukcji stalowej na dachu oraz izolacją pokrycia dachowego. W kolejnych dniach rozpoczną się prace w obrębie elewacji biurowca, kontynuowane będą także prace instalacyjne w budynku i w hali garażowej. 

Obiekt zaprojektowany jest duchu zrównoważonego budownictwa. Kompleks został zarejestrowany jako kandydat do certyfikatu LEED Gold i w pierwszym etapie weryfikacji uzyskał pozytywny wynik. Inwestycja docelowo będzie składać się z dwóch budynków biurowych (Porto Office A i Porto Office B) o standardzie klasy A. Budowę pierwszego z nich rozpoczęto w grudniu 2015 r. Pierwsi najemcy będą mogli otwierać tu swoje biura już w marcu 2017 r. Inwestycja poza przestrzenią biurową zaoferuje również powierzchnię usługową. 

Jako pierwszy budowany jest Porto Office B. Jest to 4-kondygnacyjny biurowiec w kształcie litery L oferujący 5500 mkw. powierzchni. W drugim etapie powstanie Porto Office A. Obiekt ten będzie przygotowany na planie prostokąta z wewnętrznym zielonym patio i zaoferuje najemcom ponad 7000 mkw. Kompleks będzie posiadał 115 miejsc parkingowych. Większość z nich zlokalizowanych będzie w garażu podziemnym. 

Projekt architektoniczny kompleksu Porto Office powstał w krakowskim biurze IMB Asymetria. Inwestorem i deweloperem projektu jest Porto Office B sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Jest to założona przez portugalskich przedsiębiorców spółka, która realizuje także projekty na terenie Portugalii, Brazylii czy Hiszpanii. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma Knight Frank.

Kompleks Porto Office znajduje się w krakowskiej dzielnicy Dębniki przy ul. Gen. Bohdana Zielińskiego. Jest to malowniczy teren nieopodal Bulwarów Wiślanych i położony w otulinie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. W niewielkiej odległości od inwestycji znajduje się również zalew Zakrzówek. To tu w niedalekiej przyszłości (lata 2017-2018) powstanie duży park (ponad 60 ha). Rozstrzygnięty został już międzynarodowy konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie jego koncepcji parku. Zgłoszonych zostało 34 prac konkursowych, a jury wysoko oceniło ich poziom. Od 15 września rozpocznie się głosowanie internetowe, w którym jedną z 4 koncepcji będą mogli wybrać mieszkańcy. Zwycięski projekt zostanie wyłoniony pod koniec miesiąca. Będą na nim bazować władze Krakowa podczas realizacji parku na Zakrzówku. 


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Piotr :
Czy to nie jest juz banka budowlana w krakowie?
8 września 2016 14:30