INTERBIURO logoKart Sp. z o.o. logoCHB14 logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKwiaty dla biura logoGłówka Pracuje logoHAVRE Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoSchüco International Polska logoGTV Lighting logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArchicom logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoTorus logoLobos Nieruchomości logoCity Office logoOmnitech Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFYI Commercial Consulting logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoBusiness House logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Modernistyczna wizja raju

Genesis - nowa restauracja na Placu Europejskim w Warszawie
Genesis - nowa restauracja na Placu Europejskim w Warszawie.
Powstaje nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy. W futurystycznym budynku na placu Europejskim, tuż obok biurowca Warsaw Spire, urządza się nowa restauracja – Genesis. Jej otwarcie odbędzie się już na początku przyszłego roku.

Znajdujący się na placu Europejskim futurystyczny budynek restauracji Genesis wyróżnia się nowoczesną bryłą. Jego architektem jest Przemysław Mac Stopa. Wnętrze tego dwupoziomowego budynku będzie współgrać z jego zewnętrzną koncepcją – realizacją modernistycznej wizji współczesnego raju. 

Otwarcie restauracji odbędzie się na początku 2017 r. Właściciele Genesis mają w posiadaniu drugą w Polsce gwiazdę Michelin (w marcu br. zdobyła ją ich restauracja Senses). Restauracja ma przyciągać nie tylko pracowników Warsaw Spire i okolicznych mieszkańców, ale też wszystkich koneserów kulinarnych. Będzie można w niej spróbować specjałów  Artura Grajbera – szefa kuchni, który swoje doświadczenie zdobywał w renomowanych lokalach. Potrawy będą oparte m.in. na polskich i hiszpańskich produktach oraz recepturach uwzględniających m.in. trendy pescariańskie i wegetariańskie. W restauracji będą organizowane także różnego rodzaju imprezy. 

Genesis to kolejna restauracja na placu Europejskim. Oprócz niej działa tu już Stixx Bar&Grill oraz kawiarnia Daft Cafe. Na 4 piętrze Warsaw Spire znajduje się także przestrzeń kulinarna – The Place. Na parterze biurowca wkrótce pojawi się równiez lokal, w którym serwowane będzie sushi.

Plac Europejski to projekt w przestrzeni publicznej Warszawy. Zajmuje około 1,5 ha i stanowi pierwszy tej skali miejski plac w stolicy. Otaczają go kawiarnie i restauracje. Plac wypełniają unikalne instalacje wodne, fontanny oraz zieleń (ponad 14 tysięcy sadzonek roślin, w tym 160 kilku- i kilkunastometrowych drzew).  Autorem projektu zagospodarowania placu jest renomowana belgijska pracownia Wirtz International Landscape Architects, która ma w dorobku takie realizacje jak Jardin du Carrousel w ogrodach Tuileries w Paryżu, kampus Uniwersytetu Antwerpii czy Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf. Plac Europejski powstał z inicjatywy Ghelamco Poland w kwartale ulic Towarowej, Grzybowskiej, Wroniej i Łuckiej, tuż przy rondzie Daszyńskiego, przy inwestycji biurowej – Warsaw Spire.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Fiona :
Kolejne sushi się pojawi? Przecież już tyle tego w Warszawie jest... I tak nic nie przebije Sushiberry, bo jest najlepsze, mocna konkurencja dla wszystkich tych nowych suszarni...
12 września 2016 10:48
CHB 14 Big
mantra