FYI Commercial Consulting logoSchüco International Polska logoCity Space logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoCHB14 logoTork logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKontor logoPorto Office B Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoAgrobex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoLC Corp S.A. logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoEkodom Deweloper logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGhelamco Poland logoDuda Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoFuture Processing logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Modernistyczna wizja raju

Genesis - nowa restauracja na Placu Europejskim w Warszawie
Genesis - nowa restauracja na Placu Europejskim w Warszawie.
Powstaje nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy. W futurystycznym budynku na placu Europejskim, tuż obok biurowca Warsaw Spire, urządza się nowa restauracja – Genesis. Jej otwarcie odbędzie się już na początku przyszłego roku.

Znajdujący się na placu Europejskim futurystyczny budynek restauracji Genesis wyróżnia się nowoczesną bryłą. Jego architektem jest Przemysław Mac Stopa. Wnętrze tego dwupoziomowego budynku będzie współgrać z jego zewnętrzną koncepcją – realizacją modernistycznej wizji współczesnego raju. 

Otwarcie restauracji odbędzie się na początku 2017 r. Właściciele Genesis mają w posiadaniu drugą w Polsce gwiazdę Michelin (w marcu br. zdobyła ją ich restauracja Senses). Restauracja ma przyciągać nie tylko pracowników Warsaw Spire i okolicznych mieszkańców, ale też wszystkich koneserów kulinarnych. Będzie można w niej spróbować specjałów  Artura Grajbera – szefa kuchni, który swoje doświadczenie zdobywał w renomowanych lokalach. Potrawy będą oparte m.in. na polskich i hiszpańskich produktach oraz recepturach uwzględniających m.in. trendy pescariańskie i wegetariańskie. W restauracji będą organizowane także różnego rodzaju imprezy. 

Genesis to kolejna restauracja na placu Europejskim. Oprócz niej działa tu już Stixx Bar&Grill oraz kawiarnia Daft Cafe. Na 4 piętrze Warsaw Spire znajduje się także przestrzeń kulinarna – The Place. Na parterze biurowca wkrótce pojawi się równiez lokal, w którym serwowane będzie sushi.

Plac Europejski to projekt w przestrzeni publicznej Warszawy. Zajmuje około 1,5 ha i stanowi pierwszy tej skali miejski plac w stolicy. Otaczają go kawiarnie i restauracje. Plac wypełniają unikalne instalacje wodne, fontanny oraz zieleń (ponad 14 tysięcy sadzonek roślin, w tym 160 kilku- i kilkunastometrowych drzew).  Autorem projektu zagospodarowania placu jest renomowana belgijska pracownia Wirtz International Landscape Architects, która ma w dorobku takie realizacje jak Jardin du Carrousel w ogrodach Tuileries w Paryżu, kampus Uniwersytetu Antwerpii czy Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf. Plac Europejski powstał z inicjatywy Ghelamco Poland w kwartale ulic Towarowej, Grzybowskiej, Wroniej i Łuckiej, tuż przy rondzie Daszyńskiego, przy inwestycji biurowej – Warsaw Spire.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Fiona :
Kolejne sushi się pojawi? Przecież już tyle tego w Warszawie jest... I tak nic nie przebije Sushiberry, bo jest najlepsze, mocna konkurencja dla wszystkich tych nowych suszarni...
12 września 2016 10:48
TORK - duży
mantra