Olivia Business Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCHB14 logoGTV Lighting logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMoonoffice Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOmnitech Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOnyx Business Point logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLobos Nieruchomości logoUNIMOR Development S.A. logoTriGranit Corporation logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPartner Capital Group logoLC Corp S.A. logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoCity Space logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoWOMAK HOLDING logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDorbud S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Modernistyczna wizja raju

Genesis - nowa restauracja na Placu Europejskim w Warszawie
Genesis - nowa restauracja na Placu Europejskim w Warszawie.
Powstaje nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy. W futurystycznym budynku na placu Europejskim, tuż obok biurowca Warsaw Spire, urządza się nowa restauracja – Genesis. Jej otwarcie odbędzie się już na początku przyszłego roku.

Znajdujący się na placu Europejskim futurystyczny budynek restauracji Genesis wyróżnia się nowoczesną bryłą. Jego architektem jest Przemysław Mac Stopa. Wnętrze tego dwupoziomowego budynku będzie współgrać z jego zewnętrzną koncepcją – realizacją modernistycznej wizji współczesnego raju. 

Otwarcie restauracji odbędzie się na początku 2017 r. Właściciele Genesis mają w posiadaniu drugą w Polsce gwiazdę Michelin (w marcu br. zdobyła ją ich restauracja Senses). Restauracja ma przyciągać nie tylko pracowników Warsaw Spire i okolicznych mieszkańców, ale też wszystkich koneserów kulinarnych. Będzie można w niej spróbować specjałów  Artura Grajbera – szefa kuchni, który swoje doświadczenie zdobywał w renomowanych lokalach. Potrawy będą oparte m.in. na polskich i hiszpańskich produktach oraz recepturach uwzględniających m.in. trendy pescariańskie i wegetariańskie. W restauracji będą organizowane także różnego rodzaju imprezy. 

Genesis to kolejna restauracja na placu Europejskim. Oprócz niej działa tu już Stixx Bar&Grill oraz kawiarnia Daft Cafe. Na 4 piętrze Warsaw Spire znajduje się także przestrzeń kulinarna – The Place. Na parterze biurowca wkrótce pojawi się równiez lokal, w którym serwowane będzie sushi.

Plac Europejski to projekt w przestrzeni publicznej Warszawy. Zajmuje około 1,5 ha i stanowi pierwszy tej skali miejski plac w stolicy. Otaczają go kawiarnie i restauracje. Plac wypełniają unikalne instalacje wodne, fontanny oraz zieleń (ponad 14 tysięcy sadzonek roślin, w tym 160 kilku- i kilkunastometrowych drzew).  Autorem projektu zagospodarowania placu jest renomowana belgijska pracownia Wirtz International Landscape Architects, która ma w dorobku takie realizacje jak Jardin du Carrousel w ogrodach Tuileries w Paryżu, kampus Uniwersytetu Antwerpii czy Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf. Plac Europejski powstał z inicjatywy Ghelamco Poland w kwartale ulic Towarowej, Grzybowskiej, Wroniej i Łuckiej, tuż przy rondzie Daszyńskiego, przy inwestycji biurowej – Warsaw Spire.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Fiona :
Kolejne sushi się pojawi? Przecież już tyle tego w Warszawie jest... I tak nic nie przebije Sushiberry, bo jest najlepsze, mocna konkurencja dla wszystkich tych nowych suszarni...
12 września 2016 10:48
My Hive - gif 13 luty - 13 kwietnia
mantra