Porto Office A Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoKontor logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoArchicom logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-BUD logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

20 lat doświadczenia i nowe plany na przyszłość

Millennium Gardens (fot. mat. prasowe TriGranit)
Millennium Gardens (fot. mat. prasowe TriGranit)
W br. firma TriGranit obchodzi 20-lecie działalności. Jakie będą jej nowe inwestycje?

W br. TriGranit obchodzi 20-lecie działalności. Firma zrealizowała dotychczas ponad 50 projektów o łącznej powierzchni 2 mln mkw. w 7 krajach i otrzymała ponad 50 prestiżowych nagród.


    
W tym roku firma TriGranit rozpocznie pierwszą od 2011 r. inwestycję na Węgrzech. Będzie to biurowiec Millennium Gardens o łącznej powierzchni najmu 37 000 mkw. Zostanie on otwarty w 2019 r. Choć firma TriGranit jest i zawsze była graczem środkowoeuropejskim, bardzo się cieszę, że po latach ciszy na rynku węgierskim rozpoczęliśmy naszą następną inwestycję biurową w Budapeszcie dokładnie w 20. rocznicę powstania TriGranit. Świadczy to jednocześnie o niezwykłej sile i aktywności węgierskiego rynku nieruchomości, na którym inwestycje osiągnęły rekordową wartość 1,7 mld euro w 2016 r. – powiedział Árpád Török, prezes TriGranit.

 


W 2017 r. firma zamierza także rozpocząć realizację ósmego obiektu w kompleksie biurowym Bonarka for Business (B4B) w Krakowie. Będzie to budynek H, który zaoferuje 10 000 mkw. powierzchni.

 


Firma planuje również rozpoczęcie na Słowacji drugiej fazy inwestycji Lakeside Park w Bratysławie. Będzie to 11-piętrowy budynek o powierzchni 13 000 mkw.

 


Podsumowanie minionego roku

 


W ubiegłym roku firma największe sukcesy odniosła w Polsce i na Węgrzech. Doszło tam do sfinalizowania dwóch transakcji. Jedną z nich była sprzedaż Millennium Towers w Budapeszcie za 175 mln euro. Była to największa transakcja w historii węgierskiego rynku powierzchni biurowych. Podobnie sprzedaż Bonarka City Center w Krakowie za 361 mln euro była największą transakcją dotyczącą pojedynczego składnika aktywów na polskim rynku nieruchomości w 2016 r. 

 

20 lat działalności TriGranit


W pierwszym dziesięcioleciu działalności firma TriGranit koncentrowała się głównie na terenach poprzemysłowych i dzielnicach wymagających rewitalizacji. W tych miejscach dzięki swoim realizacjom firma tworzyła nowe centra miast. Pierwszą taką inwestycją na terenach poprzemysłowych był WestEnd City Center w Budapeszcie. Firma wykorzystała swoje doświadczenie w innych krajach, między innymi w Słowacji, Polsce i Chorwacji, budując Polus City Center w Słowacji w 2000 r., Silesia City Center w Katowicach w 2005 r. i Bonarka City Center w Krakowie w 2009 r. Wielofunkcyjne obiekty stały się od tamtej pory główną gałęzią działalności inwestycyjnej TriGranit. W latach 2008-2009 firma TriGranit zmieniła strategię i zaczęła koncentrować się w większym stopniu na budowie centrów handlowych i kompleksów biurowych klasy A. W 2015 r. dzięki transakcji z międzynarodowym inwestorem TPG firma TriGranit stała się silnym europejskim graczem na rynku nieruchomości. TriGranit w przeszłości była firmą realizującą inwestycje i zarządzającą nieruchomościami. Dzięki TPG firma TriGranit skupia się obecnie nie tylko na inwestycjach budowlanych, lecz również na zakupie aktywów operacyjnych oraz sprzedaży obiektów. 

 


0.0
Tagi: TriGranit
Napisz pierwszy komentarz
mantra