Proton Office

Biura XXI wieku

Jaka będzie przyszłość biurowców w Polsce? Czy obiekty certyfikowane są tańsze w eksploatacji? Jakie oczekiwania względem biur mają najemcy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dostarczy konferencja Biura XXI wieku.

W Europie ponad 40 proc. zużycia energii generują budynki, z czego niemal 75 proc. charakteryzuje się niską efektywnością energetyczną. Czy to oznacza, że budynki o wysokiej efektywności energetycznej dają gwarancję niższych opłat? Czy obiekt certyfikowany jest tańszy w eksploatacji? Co tak naprawdę kryje się pod nazwą „koszty eksploatacyjne” i jaki wpływ na nie mają sami użytkownicy obiektu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą tematem drugiej edycji konferencji Biura XXI wieku.


Konferencja ta odbędzie się już 16 maja 2017 r. w hotelu Westin w Warszawie. Wśród prelegentów znajdą się m.in. przedstawiciele deweloperów, zarządców nieruchomości, prawników oraz środowisk akademickich. Konferencja składać się będzie z trzech paneli dyskusyjnych. Zostaną one poprzedzone prezentacjami, w których eksperci poruszą zagadnienia dotyczące zużycia energii w biurowcach, kosztów eksploatacyjnych oraz możliwości ich obniżenia, a także oczekiwań najemców względem powierzchni.

 

Punkt wyjścia do dyskusji będzie stanowił raport Zużycie energii w budynkach biurowych1 opracowany przez Skanska, Go4Energy i Cushman & Wakefield. Omówienie opracowania będzie początkiem do dyskusji o wzroście świadomości rynku w temacie certyfikacji, kosztach związanych z obsługą biurowców oraz roli użytkownika budynku. 

 

W panelu dyskusyjnym Biurowe Yin Yang przeanalizowane będą możliwości obniżenia kosztów eksploatacyjnych przy zachowaniu wysokiej jakości środowiska wewnętrznego w nowych i istniejących budynkach. Nie zabraknie tutaj kwestii zrównoważonego budownictwa oraz nowych technologii. Natomiast w panelu Najemca dyktuje warunki omówione zostaną oczekiwania jakie najemcy mają względem powierzchni biurowych.

 

Konferencja będzie idealną platformą wymiany poglądów dotyczących przyszłości budynków biurowych w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Wspierania Budownictwa Zrównoważonego (OSWBZ).

 

 

Udział w konferencji wymaga wcześniejszej rejestracji. Szczegóły: Biura XXI wieku
Uwaga! Niższe ceny tylko do 2 maja! 

 


1 Raport „Zużycie energii w budynkach biurowych” znajduje się na stronie: http://oswbz.org/raporty/


0.0
Napisz pierwszy komentarz