Giant

Equator IV na powierzchni

Biurowiec Equator IV
Biurowiec Equator IV
Biurowiec Equator IV wszedł już w fazę realizacji części naziemnej. Obecnie generalny wykonawca pracuje nad budową pierwszego piętra budynku położonego przy Alejach Jerozolimskich.

W wyniku dotychczasowych prac widoczny na placu budowy widoczny jest pełen zarys biurowca Equator IV. Wykonane zostały już przyłącza i podziemna infrastruktura techniczna, a także umieszczenie ścian szczelinowych. Zakończono też kładzenie płyty fundamentowej oraz stawianie konstrukcji ścian i słupów żelbetowych na parterze biurowca. Jeszcze trwają ostatnie prace związane z montażem kanałów wentylacyjnych i klap pożarowych. Cieszy nas fakt, że budowa biurowca szybko i sprawnie weszła w kolejną fazę i i Equator IV pnie się w górę. Stan surowy budynku planujemy uzyskać w okolicach jesieni, natomiast już za rok będzie można podziwiać wykończone szerokie i otwarte przestrzenie naszej inwestycji – podsumowuje trwające prace Harald Jeschek, partner zarządzający Grupy Karimpol.

Nowo budowany biurowiec ma już pierwszego najemcę. Firma Karimpol podpisała umowę najmu z siecią fitness klubów Zdrofit. W biurowcu Equator IV wynajęły klub fitness będzie zajmował 1662 mkw. powierzchni, czyli całe pierwsze piętro oraz parter. Otwarcie fitness klubu Zdrofit zaplanowane jest na 1 lipca 2018 r.

Biurowiec Equator IV ma powstać w ciągu niespełna 12 miesięcy. Będzie on zwieńczeniem znajdującego się przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie kompleksu Equator Office Park. Obiekt będzie miał 34 935 mkw., czternaście kondygnacji naziemnych przewidzianych na przestrzeń biurową i techniczną, a także cztery podziemne, przeznaczone na wielopoziomowy parking. Equator IV będzie obiektem biurowym klasy A, certyfikowanym w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Biurowiec oraz infrastruktura terenów zielonych dostosowana będzie w pełni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

 

Equator IV​ w liczbach:

 

  • 55 m wysokości 
  • 34 935 mkw. – powierzchnia całkowita budynku 
  • 19 171 mkw. powierzchni biurowej
  • 649 mkw. powierzchni handlowo-usługowo-gastronomicznej
  • 18 kondygnacji (14 naziemne i 4 podziemne)
  • 226 podziemnych miejsc parkingowych i 40 miejsc naziemnych
  • 78 stojaków dla rowerów
  • 7 wind

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz