Biurowiec Retro Office House od środka

Wizualizacja wnętrza biurowca Retro Office House we Wrocławiu - hole windowe
Zobacz, jak będzie wyglądać wnętrze biurowca Retro Office House we Wrocławiu.

Biurowiec Retro Office House to 6-kondygnacyjny obiekt, który nie tylko zaoferuje powierzchnie biurowe na wynajem dla firm, ale i przestrzenie użytkowe na parterze, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wrocławia. Retro Office House to jeden z projektów, które mają przywrócić prestiż w miejscu dawnej zabudowy ulicy Piłsudskiego. Jak będzie wyglądać jego wnętrze?

Wnętrze biurowca, tak jak i jego bryła, nawiązują do wrocławskiej, zabytkowej architektury z początku XX w. Jej charakterystycznymi cechami są m.in. zaokrąglone narożniki budynków, zastosowanie giętego po łuku szkła czy wewnętrzne, przeszklone patio. W biurowcu Retro Office House oszklone patio pełni rolę dachu. Będzie ono funkcjonować przez cały rok i zapewni dopływ dziennego światła.

Koncepcja została sformułowana w oparciu o analizy historycznych form architektonicznych charakterystycznych dla lokalnego kontekstu miasta Wrocławia, używane materiały i kolorystykę oraz ikoniczne obiekty kreujące indywidualny charakter przestrzeni  miasta. Architektura Wrocławia okresu początków XX w. była niezwykle innowacyjna i szereg rozwiązań było tu inspirujących. – mówi Prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associates. 

Wystrój wnętrz biurowca nawiązuje swoim stylem do klimatu retro. Niezywkły efekt prestiżu tworzą tu np. odcienie złota na ścianach zastosowane w holach windowych, żywiczne posadzki typu szlifowane terazzo znajdujące się w reprezentacyjnych powierzchniach komunikacji ogólnej, lobby, w holach wejściowych i windowych itd.
 
Współczesne biurowce, to nie tylko biura, ale także cała przestrzeń dookoła i w środku budynku. Wnętrza części wspólnych Retro Office House zostały zaprojektowane w oparciu o najnowsze koncepcje architektoniczne. Ich niebanalny wygląd i elegancja oraz funkcjonalność zostaną z pewnością docenione przez najemców i gości odwiedzających budynek. Dwa patia, które oferuje Retro Office House spełnią kilka funkcji: miejsca spotkań, odpoczynku i regeneracji. Ustawione zostaną tu funkcjonalne meble, a  zieleń zapewni przyjazny klimat przyszłym najemcom – mówi Daria Dudek, Leasing Manager, LC Corp. 

Retro Office House to budynek o charakterze biurowo-usługowym. Obiekt znajduje się w u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej, czyli w sąsiedztwie ścisłego centrum Wrocławia. Biurowiec składa się z 6 kondygnacji nadziemnych oraz jednej podziemnej. Jego powierzchnia najmu wynosi ok. 21 000 mkw. Obiekt został zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates. Generalnym wykonawcą biurowca Retro Office House jest firma budowlana Budimex. Planowane oddanie budynku do użytku to II kw. 2018 roku.

 


0.0
Tagi: LC Corp RETRO
Napisz pierwszy komentarz