Bule na placu Europejskim

Bule na placu Europejskim
W pierwszy weekend września plac Europejski zamieni się w wielką przestrzeń turniejową pétanque.

Pétanque, zwana także boules lub w spolszczonej wersji bule albo petanka, to jedna z najpopularniejszych gier towarzyskich w Europie. Gra swoje korzenie ma we Francji i obecnie zdobywa coraz większe uznanie w Polsce. 

W sobotę 2 września na placu Europejskim zostanie rozegrany Ghelamco Boules Cup 2017. Jest to jeden z najważniejszych w tym sezonie turniejów buli w Polsce, w którym zmierzą się licencjonowani gracze z całej Polski. Z kolei, w niedzielę 3 września, odbędą się rodzinne gry i zabawy podczas wydarzenia Ale Bule! otwarte dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Organizatorami wydarzeń są Ghelamco Poland i Warszawski Klub Gry w Petanque Ule Boules.

Plac Europejski idealnie sprawdza się nie tylko jako przestrzeń do odpoczynku i relaksu, ale również jako miejsce do uprawiania aktywności fizycznej. Tym razem oddajemy ją w ręce miłośników pétanque. To kolejna nasza inicjatywa o społecznym charakterze, która mam nadzieję na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń na placu Europejskim – mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.

Jak już zostało wspomniane wcześniej, w sobotę odbędzie się jeden z najważniejszych w tym sezonie turniejów buli w Polsce – Ghelamco Boules Cup 2017. W rozgrywkach udział wezmą 32 drużyny liczące blisko 100 zawodników, które zgodnie z klasyfikacją Polskiej Federacji Pétanque należą do najsilniejszych składów w kraju. Zmierzą się w nim ze sobą profesjonalni gracze pétanque z całej Polski, a ponadto także m.in. z Francji, Litwy i Ukrainy. Uczestnicy będą ze sobą rywalizować na 16-stu specjalnie wytyczonych boiskach, zwanych bulodronami. Turniej rozpocznie się o godz. 9:30 i potrwa do godz. 20:00. Najlepsze drużyny zostaną nagrodzone pamiątkowymi pucharami i nagrodami pieniężnymi. Rozgrywki będzie można śledzić na żywo na placu Europejskim oraz na telebimie w przestrzeni turniejowej.

Drugiego dnia weekendu, tj. w niedzielę 3 września, to mieszkańcy Warszawy, będą mogli spróbować swoich sił w rodzinnym pikniku Ale Bule! Tego dnia każdy, bez względu na wiek i poziom zaawansowania, może przyjść i odkryć swój talent do gry w petanque. Będzie to też okazja, aby odbyć szkolenie i skorzystać z porad profesjonalistów z Warszawskiego Klubu Gry w Petanque Ule Boules. Instruktorzy będą pokazywać jak rzucać prawidłowo kulami. W programie przewidziane są również konkursy i zabawy dla dzieci, m.in. zawody w strzale precyzyjnym. Wydarzenie Ale Bule! rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 16:00, wstęp wolny.


Ghelamco Boules Cup 2017

2 września, godz. 9:30 – 20:00
Wstęp wolny
Szczegóły i bieżące informacje o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/110436936301238/?ref=br_rs

Ale Bule!

3 września, godz. 11:00 – 16:00
Wstęp wolny
Szczegóły i bieżące informacje o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2012273898798797/ 

UWAGA! 
Informujemy, że przewidziany na niedzielę piknik rodzinny Ale Bule! ze względu na niesprzyjającą pogodę zostaje przełożony na sobotę 2 września.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz