bcb wrzesień 2020

Fundacja Lechii Gdańsk w Olivii

Fot. Maciej Grabski, Adama Mandziara, w tle Janusz Biesiada
W Olivia Business Centre swoją siedzibę będzie mieć Fundacja Lechii Gdańsk. Fundacja dołączyła do grona organizacji społecznych rezydujących w Olivia CONNECT.

W spotkaniu inaugurującym obecność Fundacji w przestrzeni CONNECT Olivii udział wzięli m.in. Adam Mandziara, Prezes Lechii Gdańsk, Janusz Biesiada, Prezes Fundacji Lechii Gdańsk, Tomasz Motyka, Dyrektor Zarządzający Lechii Gdańsk oraz Maciej Grabski, Prezes Olivia Business Centre. 

Olivia CONNECT stwarza Fundacji Lechii Gdańsk komfortowe warunki do pracy. Siedziba w jednym z najnowocześniejszych biurowców w Gdańsku umożliwi nam jeszcze skuteczniejsze realizowanie naszych celów statutowych. Sąsiadujemy z wieloma fundacjami i instytucjami zajmującymi się dobroczynnością, dzięki czemu będziemy mogli niejako „przez ścianę” nawiązywać z nimi współpracę, poszerzać spektrum naszej działalności i angażować się w nowe projekty – mówi Janusz Biesiada, prezes Fundacji Lechii Gdańsk. 

W Olivia CONNECT swoje siedziby mają liczne organizacje pozarządowe, m.in. stowarzyszenia i fundacje oraz instytucje wsparcia biznesu. Wśród rezydentów CONNECTa są m.in.: Fundacja infoShare, Fundacja Marka Kamińskiego, Instytut Marka Kamińskiego i Fundacja Inspirujące Przykłady, jak też Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Pomorski Związek Przedsiębiorców Lewiatan, GUP Job Office, Klaster ICT Interizon i BPO Education Centre – Sopocka Szkoła Wyższa. 

Jesteśmy dumni z tego, że dołączają do nas tak znamienici rezydenci. Staramy się zresztą, to nasz główny cel, tworzyć im optymalne warunki współpracy, rozwoju, wymiany wiedzy i doświadczeń. Chcemy ich motywować do współdziałania i realizacji projektów przynoszących korzyści całemu Pomorzu. Lechia od lat aktywnie uczestniczy w życiu społecznym Trójmiasta. Teraz, dzięki fundacji, będzie mogła zintensyfikować działania dedykowane wsparciu potrzebującym. Jestem przekonana, że w projekty fundacji zaangażują się aktywnie i Olivia Business Centre i rezydenci naszego hubu biznesowego – podkreśla Agnieszka Zglinicka, Dyrektor SME w Olivia Business Centre.

Fundacja Lechii Gdańsk została powołana do życia w maju 2017 r. Jednym z jej celów jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży przez promocję aktywnego oraz zdrowego trybu życia. Prowadzi ona też działalność w zakresie poprawy warunków życia osób znajdujących się w trudnej sytuacji, zdrowotnej czy materialnej.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz