Giant

B4B rośnie!

Wizualizacja budynku H, ósmego obiektu Bonarka for Business (B4B)
Rozpoczęła się budowa budynku H kompleksu biurowego Bonarka for Business w Krakowie. Obiekt dostarczy 10 000 mkw. nowej powierzchni biurowej.

Kompleks biurowy Bonarka for Business (B4B) będzie jeszcze większy. Rozpoczęła się już budowa ósmego obiektu wchodzącego w jego skład. Budynek H będzie oferować łącznie około 10 000 mkw. powierzchni najmu i 209 miejsc parkingowych

Roboty ziemne na placu budowy biurowca H przeprowadziła firma Hamer Polska Ltd. Obecnie trwa proces wyboru podwykonawców do robót budowlanych. Zakończy się prawdopodobnie w połowie listopada br. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na początek 2018 r., zaś oddanie obiektu do użytku powinno odbyć się w II kw. 2019 r. Budynek H będzie mieć w połowie przeszkloną elewację i na późniejszym etapie może zostać połączony z budynkiem I za pomocą specjalnych kładek. 

Sektor BPO/SSC w Polsce stale rośnie, czego efektem jest stabilny popyt na powierzchnię biurową klasy A. Kraków, jako jedno z najważniejszych miast Polski, nadal znajduje się w pierwszej dziesiątce miast globalnego sektora BPO. Pozostajemy optymistami, jeśli chodzi o przyszłość krakowskiego rynku biurowego, i będziemy kontynuować rozwój kompleksu Bonarka for Business, realizując najpierw budynek H, a następnie budynek I – powiedziała Beata Kokeli, dyrektor ds. zarządzania aktywami i dyrektor zarządzająca TriGranit Polska.

Kompleks biurowy Bonarka for Business ciągle cieszy się zainteresowaniem najemców. Dowodem jest chociażby umowa podpisana ostatnio przez firmę GlobalLogic, która powiększyła swoje dotychczasowe biuro o kolejne 1274 mkw. GlobalLogic w B4B swoja siedzibę ma od 2016 r. Obecnie będzie wynajmować tu łącznie 3860 mkw. powierzchni biurowej w budynku F zajmując 5, 6 i 7 piętro. 

Kompleks biurowy B4B znajduje się w samym sercu wielofunkcyjnego centrum miejskiego Bonarka City Center położonego w dzielnicy Kraków Podgórze. Budynki A, B, C, D, E, F i G są już zrealizowane, a ich łączna powierzchnia najmu wynosi 65 000 mkw. Następny budynek (H) jest obecnie w budowie. W najbliższych latach planowana jest jeszcze realizacja kolejnych 2 budynków (I i J). Sześć budynków B4B (A, B, C, D, E, G) od samego otwarcia posiada 100-procentowy wskaźnik wynajmowanej powierzchni. Kompleks biurowców tworzy zwarty układ z centralną ulicą i placem, co nawiązuje do funkcji i charakteru tradycyjnego rynku miejskiego. Ostatecznie Bonarka for Business będzie oferować 10 biurowców o łącznej powierzchni najmu 95 000 mkw. i wartości 200 milionów euro.

 

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz