bcb wrzesień 2020

Dopełnią pierwszy budynek

Generation Park (budynek X)
Generation Park (budynek X)
Citi Service Center Poland dopełnia pierwszy budynek Generation Park. Dzięki ekspansji zespół centrum usług wspólnych Citi stworzy w Warszawie jedno z największych takich centrów firmy na świecie.

Citi Service Center Poland to największy dotychczasowy najemca Generation Park. Co więcej, postanowił on wprowadzić się także na pozostałą powierzchnię biurową dostępną w pierwszym budynku projektu Skanska. Będzie to ekspansja o dodatkowe 5200 mkw. Dzięki niej zespół centrum usług wspólnych Citi zajmie w sumie niemal 19 000 mkw., a tym samym stanie się on jednym z największych tego typu centrów firmy na świecie. W negocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Citi Service Center Poland rozpocznie stopniowe wprowadzanie się do Generation Park X jeszcze w grudniu br., tak aby do kwietnia 2018 zająć całą wynajętą powierzchnię. 

Citi Service Center Poland jest obecny w Polsce od 2005 roku. Byliśmy jednym z pierwszych, którzy dostrzegli potencjał Polski i jej kapitału ludzkiego w branży usług biznesowych. Od tego czasu dużo się zmieniło – dziś zatrudniamy ponad 4 tysiące osób, jesteśmy zespołem realizującym złożone operacje i usługi na rzecz klientów w kilkudziesięciu krajach na świecie. Niezmiennie to nasi pracownicy stoją za tym sukcesem dynamicznego wzrostu. W tak różnorodnej i młodej organizacji, gdzie ponad 80 proc. zespołu stanowią Millenialsi, a 12 proc. to obcokrajowcy, konsekwentnie inwestujemy w komfort pracowników. Stąd decyzja o naszej obecności w nowoczesnych przestrzeniach budynku przy Rondzie Daszyńskiego, gdzie możemy zaoferować warunki optymalne do realizacji pracy w systemie CitiWorks, inspirowanym najlepszymi praktykami z Doliny Krzemowej – powiedziała Iwona Dudzińska, Citi Service Center Poland Head.

Dzięki obu umowom obejmującym w sumie niemal 19 000 mkw. Citi Service Center Poland stanie się jednym z największych najemców biurowych Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Generation Park powstaje przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Kompleks będzie składał się z trzech budynków X, Y (wieża) i Z. Obecnie trwają prace wykończeniowe pięter biurowych budynku X oraz prace przygotowawcze do dwóch kolejnych budynków Y i Z. Budynek X ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie na przełomie listopada i grudnia. Całkowita powierzchnia najmu kompleksu będzie wynosić 84 000 mkw. (X: 21 000 mkw., Y: 44 000 mkw., Z: 19 000 mkw.). Projekt otrzyma certyfikat LEED na poziomie Platinum. Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A., a autorem projektu architektonicznego jest pracownia JEMS Architekci

 

Generation Park (plac budowy z góry)

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz