Niemiecki producent w Hillwood Świecko

Hillwood Świecko
Hillwood Świecko
Niemiecki producent osłon przeciwsłonecznych inwestuje w nowy magazyn w Świecku.

W ramach parku Hillwood Świecko powstanie ponad 16 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej dla firmy Schoenberger. Niemiecki producent i dystrybutor rolet oraz różnego rodzaju osłon przeciwsłonecznych wprowadzi się do nowego obiektu w IV kw. 2018 r. Nowy budynek będzie magazynem centralnym do obsługi rynku europejskiego. W negocjacjach warunków umowy najmu i zagadnieniach technicznych najemcy doradzał dział BTS AXI IMMO

Firma Schoenberger swoją siedzibę główną ma w miejscowości Hohenschäftlarn niedaleko Monachium. Na rynku europejskim działa on od 30 lat dostarczając produkty związane z osłoną przeciwsłoneczną, w tym rolety, markizy, żaluzje plisowane, moskitiery i wszelkie potrzebne akcesoria oraz napędy do bram garażowych. 

Ze względu na wzrost zamówień i ekspansję na kolejne europejskie rynki poszukiwaliśmy optymalnej lokalizacji pod magazyn centralny, który pozwoliłby na efektywną organizację łańcucha dostaw pomiędzy naszą fabrykę w Toruniu, portami morskimi a klientami w Niemczech i krajach Europy Zachodniej. Lokalizacja inwestycji firmy Hillwood najlepiej spełniła nasze oczekiwania – komentuje Jarosław Markowski, wiceprezes Schoenberger Polska Enterprises spółka z o.o.

Wnikliwa analiza dostępnych propozycji rynkowych w połączeniu z wymogami czasowymi i technicznymi pokazała, że wybór oferty firmy Hillwood będzie rozwiązaniem najkorzystniejszym dla Klienta. Cieszymy się, że mogliśmy doradzać firmie Schonenberger przy tak strategicznym wyborze jakim jest centralny magazyn. Lokalizacja tuż przy granicy niemieckiej i tylko 1,5 godziny od Berlina to dogodne miejsce to prowadzenia operacji logistycznych w skali międzynarodowej – komentuje Marek Kosielski, dyrektor działu BTS w AXI IMMO.

Hillwood Świecko to park magazynowy, który będzie składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ok. 71 000 mkw. z przeznaczeniem pod logistykę i magazynowanie. Park położony w gminie Słubice, w miejscowości Świecko. Znajduje się on w pobliżu autostrady A2, przy DK nr 29 łączącej Słubice z Zieloną Górą i 100 km od Berlina. 

 


0.0
Tagi: Axi Immo
Napisz pierwszy komentarz