EQ2

Nowe umowy najmu w Symetris I

|
Symetris Park, fot. materiały prasowe EPP
Symetris Park, fot. materiały prasowe EPP
Firma EPP, która jest właścicielem łódzkiego biurowca Symetris I, wchodzącego w skład Symetris Buisness Park, podpisała dwie umowy na wynajem powierzchni w ich budynku.

Dzięki temu zakończył się proces komercjalizacji obiektu. Transakcja dotyczyła w sumie 275 mkw. przestrzeni przeznaczonej dla towarzystwa ubezpieczeniowego UNIQA z Austrii oraz Solar Polska, która wchodzi w skład Grupy Solar, specjalizującej się w dystrybucji produktów i rozwiązań z zakresu elektrotechniki, automatyki, klimatyzacji, wentylacji i innych technik grzewczych oraz satelitarnych, działającej w Europie Północnej.

 

Solar Polska stała się tym samym najemcą dodatkowych 200 mkw., co w całości stanowi dla niej 1200 mkw. powierzchni w Symetris Buisness Park. UNIQA w odróżnieniu od swojego „współlokatora”, to nowy najemca biurowca i wynajmuje 75 mkw. budynku.

 

Austriacka firma oferuje ubezpieczenia majątkowe (dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych) i życiowe. Austriacy podkreślają, że kluczowymi czynnikami w kwestii najmu były dla nich: dogodna lokalizacja, przyjazna atmosfera biurowca, nowoczesne wnętrza oraz rozwiązania technologiczne, ułatwiające pracę. Solar Polska również zwraca uwagę na położenie biurowca i chęć powiększenia zajmowanych przez nich przestrzeni w ramach tego samego budynku.

 

Obie firmy mają więc swoje placówki w nowoczesnym kompleksie Symetris Buisness Park, który w swojej ofercie ma takie udogodnienia jak podnoszone podłogi, czujniki temperatury, systemy klimatyzacji czy system oszczędzania wody. Kompleks uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz