Giant

EKO Dalkia wprowadzi się do Placu Unii

Umowa z Dalkia zostala podpisana na siedem lat
Umowa z Dalkia zostala podpisana na siedem lat
Warszawa. Lider w dziedzinie usług energetycznych wynajmie 5 tys. mkw.

Warszawski biurowiec przy skrzyżowaniu ul. Boya-Żeleńskiego i Puławskiej dostarczy na rynek 41 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 5 tys. mkw. wynajęła już firma Dalkia - światowy lider w dziedzinie usług energetycznych opracowujący innowacyjne rozwiązania, które służą zrównoważonemu rozwojowi miast i przedsiębiorstw. Umowa została podpisana na siedem lat a za pozyskanie firmy odpowiadało BNP Paribas Real Estate.

- BNP Paribas Real Estate jest w Polsce wciąż nową firmą w sektorze nieruchomości, jednak z lokalnym doświadczeniem i międzynarodowym zapleczem. Pozyskanie Dalkia jako najemcy do biurowca Plac Unii to dla nas kolejny kamień milowy w osiąganiu coraz większej pozycji na rynku – powiedział Philippe Mer, BNP Paribas Real Estate Poland, Head of Territories for Central and Eastern Europe, CEO Poland.

Powstający na Mokotowie Plac Unii będzie kompleksem składającym się z trzech budynków, dwóch sześciokondygnacyjnych oraz jednego  21-piętrowego wieżowca. Obiekt, który zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale przyszłego roku realizowany jest przez firmę deweloperską Liebrecht & Wood oraz fundusz inwestycyjny BBI Development.

Warto przypomnieć, że w maju w część biurowa powstającego w Warszawie kompleksu biurowo-handlowego Plac Unii otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie „bardzo dobry”, który jest przyznawany obiektom realizowanym zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Wśród wielu proekologicznych rozwiązań trzeba wymienić m.in. zainstalowanie czujników przecieków wody, monitoringu jakości powietrza, kontrolę nasłonecznienia oraz intensywności świetlnej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz