Agrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArchicom logoCity Space logoForbo Flooring Systems Polska logoAluprof S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBusiness House logoTorus logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kulczyk kupił kompleks biurowy w Warszawie

Kompleks biurowy Holland Park w Warszawie
Kompleks biurowy Holland Park w Warszawie
Kulczyk Silverstein Properties kupił warszawski kompleks biurowy Holland Park.

Holland Park jest już czwartym obiektem biurowym w portfolio Kulczyk Silverstain Properties zlokalizowanym w Warszawie. Sprzedawcą obiektu był fundusz zarządzany przez CBRE Global Investors.

Biurowiec oferuje ponad 10 400 mkw powierzchni biurowej oraz 1 400 mkw powierzchni handlowej. Najemcy korzystać mogą ze 106 miejsc postojowych na parkingu naziemnym i podziemnym. Holland Park jest wynajęty w 100 proc., głównie przez ING Bank oraz jego filie, które zajmują 81 proc. powierzchni. Swoje siedziby mają tu również Bausch&Lomb, IFIS Finance i W. Kruk.

Holland Park, obok budynku przy Placu Małachowskiego, stanie się flagową nieruchomością w portfelu KSP. Wykorzystując doskonałą lokalizację Holland Park, KSP zamierza przeprowadzić prace remontowe, znacząco podwyższające standard budynku. Celem KSP jest repozycjonowanie nieruchomości oraz ustanowienie punktu odniesienia dla najwyższych standardów przyjętych na rynku CEE – mówi Piotr Krawczyński, członek zarządu firmy Kulczyk Silverstien Properties.

Holland Park został wybudowany przez ING Real Estate Development i oddany do użytku w 1998 roku. Kompleks znajduje się przy Placu Trzech Krzyży, na trasie Traktu Królewskiego, w bliskim sąsiedztwie Giełdy Papierów Wartościowych, Hotelu Sheraton, Sejmu i budynków administracji państwowej. Holland Park składa się z dwóch budynków: wyższego, 6-kondygnacyjnego oraz niższego, nazywanego Piano.

Strategicznym celem KSP jest dostarczanie na rynek projektów najwyższej jakości, niezależnie czy są to projekty deweloperskie, czy wymagające renowacji. W każdej realizacji szczególną wagę przykładamy do kwestii ekologii. Chcemy, żeby wszystkie nasze biurowce gwarantowały najemcom otoczenie do pracy, które jest nie tylko prestiżowe i komfortowe, ale także funkcjonalne i bezpieczne – komentuje Edgar Rosenmayr, członek zarządu KSP.

Nabywca planuje przeprowadzenie remontu i rozbudowy zgodnej z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM. Według założeń firmy powiększyć ma się powierzchnia handlowa na parterze.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra