Giant

Senator sprzedany za 120 mln euro

Biurowiec Senator w Warszawie
Biurowiec Senator w Warszawie
Ghelamco sprzedało biurowiec Senator. Nabywcą jest Union Investment.

120 mln euro kosztował prestiżowy biurowiec Senator, zrealizowany przez Ghelamco w Warszawie. Nabywcą jest Union Investment Real Estate GmbH.

Dla otwartego funduszu nieruchomości Union Investment „UniImmo: Europa” jest to pierwszy zakup na polskim rynku nieruchomości. W Senatorze najemcami są takie firmy jak PKN Orlen – główny najemca, Rabobank Group, Discovery, EURONET, BRE Bank i Legg Mason.

Biurowiec znajduje się przy ulicy Bielańskiej w Warszawie. Jego budowa zakończyła się w lipcu 2012 roku. Oferuje 25 000 mkw. powierzchni klasy A. W obiekcie znajduje się również trzypoziomowy parking z 332 miejscami postojowymi oraz przestronne atrium, objęte ochroną prawną związaną z zachowaniem elementów historycznych.

Inwestycja jest bardzo charakterystyczna, przywróciła również dawną pierzeję ulicy Bielańskiej. Bryła obiektu została zaprojektowana na planie dawnego budynku Banku Polskiego. Podczas prac projektowych i późniejszej budowy prowadzone były konsultacje z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

W 2012 roku Senator otrzymał certyfikat ekologiczny GreenBuilding, przyznawany przez Komisję Europejską, natomiast w 2013 zdobył certyfikat BREEAM. Projekt został również nagrodzonny na arenie międzynarodowej, zdobywając tytuł Najlepszego Projektu Biurowego w Europie w ramach konkursu European Property Awards. Obiekt zyskał także uznanie takich pism branżowych jak Eurobuild czy też Construction&Investment Journal.


0.0
Napisz pierwszy komentarz