Proton Office

Nowe etaty i dalsza ekspansja Capgemini w Krakowie

Rondo Business Park w Krakowie
Rondo Business Park w Krakowie
Firma Capgemini zwiększa zatrudnienie i wynajmuje dodatkowe powierzchnie w Rondo Business Park.

Capgemini Polska Sp. z o.o., należąca do Grupy Capgemini, wynajęła dodatkowe 1700 mkw. powierzchni w biurowcu Rondo Business Park w Krakowie. Spowodowane jest to planami związanymi ze zwiększeniem zatrudnienia w stolicy Małopolski. Już teraz firma jest największym pracodawcą z sektora nowoczesnych usług biznesowych w tym rejonie, a w ciągu najbliższego roku zamierza zatrudnić dodatkowe 300 osób, głównie specjalistów z dziedziny finansów i księgowości, rachunkowości oraz informatyków.

Firma w Polsce zatrudnia ponad 5300 pracowników, jest również drugim największym w naszym kraju zagranicznym inwestorem z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Zajmuje się projektami transformacji przedsiębiorstw w oparciu o technologie informatyczne, usługi w zakresie IT, outsourcing procesów biznesowych oraz rozwój oprogramowania spełniającego indywidualne potrzeby biznesu.

Capgemini jest największym najemcą powierzchni biurowej w Małopolsce. W Krakowie zajmuje łącznie 24 000 mkw. powierzchni w biurowcach Rondo Business Park i Quattro Business Park, planuje również dalszą ekspansję.

Nowy kontrakt daje nam solidne podstawy do dalszego, intensywnego rozwoju krakowskiego centrum Capgemini. Aktualnie w Krakowie zatrudniamy już blisko 3200 osób, co czyni nas największym w Małopolsce i drugim w kraju zagranicznym inwestorem z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. W najbliższych miesiącach planujemy także intensyfikację procesów rekrutacyjnych i zatrudnienie ponad 300 nowych pracowników – wyjaśnia Marek Grodziński, Dyrektor Centrum BPO Capgemini, Członek Zarządu Capgemini Polska.

Firma prowadzi rekrutację do dwóch jednostek biznesowych w Krakowie: BPO (Business Process Outsourcing) oraz  Infrastructure Services.

W związku z dynamicznym rozwojem Capgemini w Krakowie poszukujemy zarówno pracowników z wiedzą ekspercką z obszaru finansów, księgowości, analizy biznesowej, obsługi klienta, jak i specjalistów od baz danych, zarządzania infrastrukturą oraz projektami. Ambitne plany rekrutacyjne są efektem pozyskiwania nowych klientów w obszarze BPO i IT oraz rozszerzaniem skali i portfolio procesów, które firma obsługuje. Capgemini to aktualnie jeden z największych przedstawicieli sektora oferującego profesjonalne usługi wsparcia biznesu – mówi Agnieszka Jarecka, Dyrektor HR w Capgemini Polska.

Kto może ubiegać się o pracę w Capgemini? Rekrutacja prowadzona jest zarówno wśród specjalistów z kilkuletnim stażem, jak również wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych. Warunkiem związanym z zatrudnieniem w obu przypadkach jest biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Dodatkowo, pożądane są kompetencje miękkie, czyli między innymi komunikatywność, umiejętność pracy w zespole oraz zdolność do szybkiego adaptowania się do dynamicznego środowiska biznesowego.


0.0
Napisz pierwszy komentarz