Art-Deweloper Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoOlivia Business Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoBusiness House logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoTorus logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

31 mln euro za Le Palais

Le Palais Offices w Warszawie
Le Palais Offices w Warszawie
Warimpex sfinalizował sprzedaż biurowca Le Palais Offices w Warszawie. Inwestycja została wyceniona na 31 mln euro.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, biurowiec Le Palais Offices został sprzedany przez firmę Warimpex funduszowi IVG Warschau Funds. Transakcja opiewała na 31 mln euro i została sfinalizowana w niespełna osiem miesięcy od ukończenia i otwarcia biurowca.

Historyczne znaczenie budynków przy ulicy Próżnej i całego otoczenia sprawiło, że był to niosący wiele wyzwań, wyjątkowy projekt rewitalizacyjny. Mimo wysokich wymogów związanych z ochroną konserwatorską, nasz zespół wykonał całość prac remontowo-budowlanych w ciągu zaledwie półtora roku. Obecnie udało się z pełnym sukcesem zakończyć ostatni etap realizacji tego projektu - powiedział Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu.

Biurowiec znajduje się w centralnej dzielnicy biznesowej Warszawy, przy skrzyżowaniu ulicy Próżnej i Placu Grzybowskiego. Le Palais Offices oferuje 5300 mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz 1300 mkw. powierzchni przeznaczonej na handel detaliczny i punkty gastronomiczne. Ponad 85 proc. powierzchni biurowej w obiekcie zostało już skomercjalizowanej, co oznacza, że do wynajęcia pozostało 600 mkw. biur. Wynajęte zostały również już wszystkie pomieszczenia handlowe na parterze.

Projekt zrealizowany przez Warimpex zakładał renowację i modernizację zabytkowych budynków, a także rozbudowę kompleksu poprzez budowę nowego obiektu. Podczas prac deweloper ściśle współpracował z biurem konserwatora zabytków i władzami miasta.

Obiekt był wielokrotnie nagradzany. W styczniu 2013 roku otrzymał dwie nagrody CEE Quality Awards w kategoriach „Best Office Development” i „Best Overall Development”. Co więcej, dziennika Gazeta Prawna przyznał Warimpexowi nagrodę „Budowa Roku“ za realizację inwestycji Le Palais.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra