Nowa siedziba Accenture w Łodzi już otwarta

University Business Park
University Business Park
Firma Accenture wprowadziła się do University Business Park w Łodzi i planuje wzrost zatrudnienia.

Jeden z czołowych integratorów systemów informatycznych na świecie, firma Accenture, wprowadziła się na 1700 mkw. powierzchni w łódzkim kompleksie biurowymUniversity Business Park. Firma stworzy tam Accenture Łódź Delivery Center.

 

Otwarcie nowej, większej siedziby Accenture Polska w Łodzi ma na celu konsolidację zespołu i związane jest z dynamicznym rozwojem firmy. W ciągu trzech ostatnich lat zatrudnienie w łódzkim oddziale wzrosło o prawie 200 proc. Obecnie w Łodzi pracuje ok. 220 osób. Kolejne 140 wykonuje zadania w stolicy – powiedział Witold Rogowski, dyrektor Accenture Delivery Center Polska.

 

Centrum informatyczne Accenture co roku oferuje 70-100 nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. W przyszłym roku rozważamy zatrudnienie 100 osób. W 2015 roku liczba pracowników realizujących zadania w Łodzi i u klientów może osiągnąć pół tysiąca - potwierdza Witold Rogowski.

 

Accenture Łódź Delivery Center to główny ośrodek technologiczny firmy w Polsce, wchodzący w skład 50 biur Accenture Global Delivery Network. Głównymi obszarami działalności centrum jest retail, e-commerce, billing & revenue management, a także bankowość i finanse.

 

Zatrudnienia w Accenture w Łodzi szukać mogą zarówno specjaliści, jak i młodzi absolwenci wyższych uczelni. Nasze drzwi otwarte są dla studentów i absolwentów kierunków technicznych, studiów inżynierskich i magisterskich, m.in. informatyki, telekomunikacji, elektroniki, automatyki i robotyki, z dobrą znajomością języka angielskiego. Mile widziane są też inne języki, np. niemiecki lub włoski. Poszukujemy również kandydatów z doświadczeniem w zakresie technologii, takich jak SQL, PLSQL, C/C++, Java EE lub SE, Perl, Python, Unix, Microsoft, czy Business Intelligence. Ważna jest dla nas nie tylko wiedza, ale także kompetencje miękkie: umiejętność pracy w zespole, szybkość uczenia się, samodzielność, predyspozycje do bycia liderem – wyjaśnia Agnieszka Żak, Specjalista ds. Rekrutacji.

 

Firma Accenture w 2013 roku znalazła się na liście 50 najbardziej pożądanych pracodawców świata (Universum) oraz 100 najlepszych miejsc do pracy według magazynu Fortune.

 

Osoby zatrudnione w Accenture Łódź Delivery Center otrzymują szansę stabilnego, wieloletniego rozwoju. Mają szansę uczestniczyć w licznych szkoleniach oraz dzielić się doświadczeniem z pracownikami z całego świata - mówi Witold Rogowski. Co istotne, pracownicy, którzy zwiążą się z firmą na dłużej i będą podnosić swoje kompetencje, mogą liczyć na rozwój w wielu obszarach i idące za tym odpowiednie zarobki. Oferujemy także doskonałą atmosferę i narzędzia pracy oraz szeroką ofertę świadczeń pozapłacowych, w tym prywatną opiekę medyczną, vouchery lunchowe, czy karnety sportowe – dodaje.

 

Łódzkie centrum firmy angażuje się w lokalne projekty społecznościowe, między innymi prowadzi program edukacyjny Akademia Accenture, który pozwala młodym pasjonatom nowych technologii polepszać swoje zdolności programistyczne. Firma wspiera również takie inicjatywy jak Bieg Fabrykanta czy Półmaraton Szakala.


0.0
Napisz pierwszy komentarz