Proton Office

EKO Poleczki Business Park z nowym najemcą

Poleczki Business Park w Warszawie
Poleczki Business Park w Warszawie
Firma Glenmark Pharmaceuticals zdecydowała się na najem powierzchni w warszawskiej inwestycji biurowej Poleczki Business Park.

Glenmark Pharmaceuticals w maju bieżącego roku wprowadzi się do powierzchni zrealizowanych w drugiej fazie kompleksu Poleczki Business Park. Międzynarodowa spółka farmaceutyczna zajmie 615 mkw. w budynku C1.

 

Firma jest kolejnym, po Beckton Dickinson, Astellas Pharma Polska i USP Zdrowie, najemcą z branży medycznej. Wynajmujący podczas transakcji reprezentowany był przez firmę doradczą Colliers International.

 

 

W ostatnim kwartale ubiegłego roku kompleks zyskał również trzech innych najemców: Emcon Solutions (dostawca rozwiązań i usług informatycznych dla firm), PID Polska (światowy lider branży detektorów rentgenowskich w przemyśle spożywczym ) oraz Polmos SA (producent i eksporter wódek czystych i smakowych, dystrybutor hurtowy i detaliczny alkoholi i innych napojów). Łącznie firmy zajęły ok. 1000 mkw. powierzchni.

 

 

Poleczki Business Park realizowany jest przez firmy UBM oraz CA Immo przy ulicy Poleczki w Warszawie. Docelowo składać się będzie z piętnastu budynków biurowo-usługowych z funkcją parkingową (w tym wielokondygnacyjnym parkingiem). Projekt jest największym parkiem biznesowym w Europie Środkowej i będzie łącznie oferować ok. 210 000 mkw. powierzchni. Aktualnie trwają przygotowania do trzeciego etapu budowy.

 

Kompleks powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego LEED. Budynki powstałe w ramach drugiej fazy zdobyły certyfikat LEED Core&Shell na poziomie Gold.


0.0
Napisz pierwszy komentarz