PGE Narodowy

Provident najemcą Gdański Business Center

Gdański Business Center w Warszawie
Gdański Business Center jest nową siedzibą Prominent Polska
Firma Provident Polska została najemcą kompleksu Gdański Business Center, powstającego w Warszawie.

Firma Provident Polska wynajęła 4058 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie. Inwestycja realizowana jest przez grupę HB Reavis u zbiegu ulic Andersa i Inflackiej. Siedziba firma znajdzie się na 9 i 10 piętrze budynku A w Gdański Business Center, składającym się z dwóch biurowców – 16 i 8-piętrowego. Najemca reprezentowany był podczas transakcji przez Colliers International.

 

Wynajętą przestrzeń planujemy przeznaczyć na siedzibę główną firmy. Zdecydowaliśmy się na Gdański Business Center nie tylko ze względu na komfort, ale również na lokalizację biurowca. Szczęśliwie sfinalizowane negocjacje trwały kilka miesięcy. Siedziba Provident Polska zostanie przeniesiona do nowego budynku w lipcu bieżącego roku – powiedział Radosław Wierzchowski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Majątkiem w Provident Polska.

 

Gdański Business Center jest drugim projektem HB Reavis w Polsce. Oferować będzie 46 348 mkw. powierzchni całkowitej certyfikowanej w systemie BREEAM. Provident Polska dołączył do grona takich najemców jak SNC-Lavalin i KPMG.

 

Z prawdziwą przyjemnością witamy kolejną firmę w Gdański Business Center. Ten biurowiec jest idealnym miejscem dla biznesu, nie tylko ze względu na jakość i technologię projektu, ale także położenie. Jestem przekonany, że stworzona przez nas przestrzeń spełni wymagania Provident Polska – skomentował Stanislav Frnka, CEO HB Reavis Poland.

 

Grupa HB Reavis realizuje obecnie również drugą inwestycję w stolicy – Postępu 14. Pierwszy projekt grupy w Polsce to ukończony w 2013 r. biurowiec Konstruktorska Business Center.

 

Początek tego roku charakteryzuje się znaczącą aktywnością na rynku biurowym – pozwala to mieć nadzieję na kolejne duże transakcje w ciągu całego 2014. Obserwujemy też rosnący trend relokacji najemców do nowszych projektów – zauważył Paweł Skałba, Partner w Colliers International.


0.0
Napisz pierwszy komentarz