PGE Narodowy

Biurowce Gazpromu sprzedane

AIRPORTCITY St. Petersburg, fot. airportcity.spb.ru
AIRPORTCITY St. Petersburg, fot. airportcity.spb.ru
ZAO AVIELEN A.G. – przedsięwzięcie typu joint venture austriackich spółek deweloperskich Warimpex (55 proc.), CA Immo Group (35 proc.) i UBM (10 proc.) – sprzedało dwa biurowce na terenie AIRPORTCITY St. Petersburg.

Nowym właścicielem budynków Jupiter 1 i Jupiter 2 jest TRINFICO Investment Group – spółka należąca do prywatnego, rosyjskiego funduszu emerytalnego BLAGOSOSTOYANIE. Wartość inwestycji wynosi ok. 70 mln Euro. Pierwsze zapowiedzi transakcji pojawiły się w lutym 2014 roku, kiedy podpisano dokument term sheet. Zamknięcie transakcji nastąpi w ciągu najbliższych tygodni i będzie możliwe po spełnieniu typowych warunków dla tego rodzaju transakcji nieruchomościowych w Rosji.

 

Obiekty oferują łącznie ok. 16.800 mkw. powierzchni, którą od dwóch lat wynajmują spółki rosyjskiego koncernu energetycznego Gazprom.

 

Kiedy przed 10 laty rozpoczynaliśmy szczegółowe planowanie tego projektu, wiedzieliśmy, że w tym fantastycznym miejscu możemy stworzyć coś wyjątkowego. Potwierdzeniem faktu, że nam się to udało, są długoterminowe umowy wynajmu, a także zawarcie dzisiejszej umowy sprzedaży. Jedno i drugie pokazuje, że również podczas ekonomicznie trudnych czasów, do robienia dobrych interesów potrzebne jest zaufanie przy współpracy z lokalnymi inwestorami - komentuje w imieniu austriackiego konsorcjum Georg Folian, Prezes Zarządu Warimpeksu.

 

Projekt AIRPORTCITY St. Petersburg zlokalizowany jest w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego St. Petersburg Pulkovo 2. Jest to pierwsze centrum biznesowe klasy premium w tym miejscu i znaczący projekt infrastrukturalny w rejonie lotniska, jednego z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarczych St. Petersburga. Obok czterogwiazdkowego hotelu Crowne Plaza powstały trzy nowoczesne biurowce o łącznej powierzchni do wynajęcia - ok. 31 000 mkw. Budynki Jupiter 1 i Jupiter 2 zostały zrealizowane w ramach pierwszej fazy budowy. Obecnie planowana jest budowa kolejnych biurowców.


0.0
Tagi: Warimpex
Napisz pierwszy komentarz