Giant

EKO Olivia Business Centre zapełnia się

Olivia Four, Olivia Tower i Olivia Point w Gdańsku
Olivia Four
Polska firma Omida Logistics otwiera biuro w Olivia Business Centre w Gdańsku.

Omida Logistics świadczy kompleksową obsługę w zakresie: międzynarodowej spedycji (morskiej, lotniczej i drogowej), magazynowania i prowadzenia składu celnego, doradztwa w zakresie szeroko pojętej problematyki transportowo-logistycznej oraz obsługi celnej. Z jej usług korzystają takie firmy, jak Michelin, Trefl, Ziaja, Mokate, Telefonica czy Atlanta Poaland.

 

Spółka została założona w 2010 roku. Obecnie posiada oddziały w sześciu innych miastach w Polsce, w których zatrudnia ponad 190 pracowników. Flota samochodowa przedsiębiorstwa składa się z 20 pojazdów własnych i 250 zakontraktowanych, pracujących tylko na kontraktach OMIDY. Przychód firmy za rok 2014 wynosi 190 milionów złotych. W roku 2015 budżet firmy wyniesie 280 milionów złotych.

 

Zmiana siedziby na Gdańsk jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Wprawdzie przez ostatnie lata siedziba mieściła się w Sopocie, to jednak zaczynaliśmy w małym, skromnym biurze na ulicy Oliwskiej w Gdańsku. Jest miło powrócić do korzeni – uważamy, że Gdańsk i otoczenie OBC będzie bardziej nam sprzyjać. Mamy dobre relacje z miastem i właśnie w Gdańsku działamy intensywniej. Oliwa to centrum Trójmiasta, a pracowników mamy z Gdyni i Gdańska mówi Bartłomiej Glinka, Prezes Zarządu Omida Sp. z o. o.

 

W ramach współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, Omida Logistics jest wyłącznym dystrybutorem ryżu dla potrzebujących w ramach programu PEAD. Ponadto firma znajduje się w TOP10 najlepszych polskich płatników, według rankingu TRANS.EU. Olivia Business Centre i Omida w przeszłości miały już okazję ze sobą współpracować, obejmując mecenat nad galami upamiętniającymi zwycięstwo króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, organizowanymi przez Szkoły Fregata w Gdańsku. Omida wspiera również rozwój tenisa stołowego. Pragnąć stworzyć w Gdańsku silny ośrodek jak za czasów Andrzeja Grubby, zaprasza sympatyków tej dyscypliny do współfinansowania 1-ligowego klubu Maraballa.

 

Branża TSL w Polsce rozwija się intensywnie. Przychody polskich firm z tego sektora wynoszą niemal 100 mld zł rocznie, co stanowi 5 proc. polskiego PKB. Obecnie w branży pracuje 500 tys. osób. Ze względu na swoje położenie geograficzne Polska jest obecnie największym rynkiem magazynowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Wejście naszego kraju do Unii Europejskiej i otwarcie granic ułatwiło rozwój firmom TSL. Na korzyść branży zadziałał także turniej UEFA EURO 2012. Wybudowano autostrady, a Polska zyskała wizerunkowo jako kraj z potencjałem inwestycyjnym – mówi Adam Sikorski, doradca zarządu Olivia Business Centre.

 

Nowe biuro Omida Logistics o powierzchni ponad 500 mkw. będzie mieściło się na 9 piętrze budynku Olivia Four. Siedziba została zaprojektowana zgodnie z zasadami Activity Based Office – pojawią się w niej m.in. odseparowane od siebie strefy open space, przeznaczone dla poszczególnych zespołów,  strefy relaksu, spotkań, rozmów nieformalnych, a także zieleni. Kolorystyka biura zaprojektowana została z myślą o komforcie pracy i satysfakcji pracowników.

 

Po oddaniu do użytku budynku Olivia Six, Olivia Business Centre będzie drugim największym projektem biurowym w Polsce. Oprócz najnowocześniejszych biur w kompleksie znajdują się m.in.: 2 centra konferencyjne, przedszkole, centrum medyczne, apteka, restauracja, kawiarnia, sushi bar, sklep, 3 banki, kancelaria notarialną oraz duża ilość miejsc parkingowych. Rezydenci OBC mają również możliwość udziału w ligach sportowych i wydarzeniach odbywających się w centrum konferencyjnym Olivia Sky Club.


0.0
Napisz pierwszy komentarz