Proton Office

Gothaer zostaje w Mokotów Nova

Mokotów Nova
Mokotów Nova
Firma Gothaer przedłużyła najem powierzchni biurowej w warszawskim biurowcu Mokotów Nova. Spółka od 2011 r. zajmuje w nim 4550 mkw.

Na mocy renegocjowanej transakcji Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń SA (dawniej PTU SA) zostanie w budynku Mokotów Nowa co najmniej do 2022 roku. Firma obecna jest na polskim rynku od ponad dwóch dekad jako ubezpieczyciel majątkowy. Pod względem dochodu składki oraz wzrostu składki przypisanej brutto Gothaer znajduje się w pierwszej dziesiątce firm z tej branży. Spółka stanowi część niemieckiej Grupy Gothaer.

 

Cieszymy się, że jeden z naszych kluczowych najemców dołączył do szerokiego grona firm, które zdecydowały się przedłużyć swoją umowę na długo przed zakończeniem okresu najmu. Utwierdza nas to w przekonaniu, że elastyczność wobec naszych partnerów, jaką staramy się wykazywać podczas negocjacji, pozwala im się bez przeszkód rozwijać – komentuje Artur Lis, Asset Manager w Tristan Capital Partners.

 

W Mokotów Nova, oprócz firmy Gothaer, w ciągu ostatniego roku swoje umowy przedłużyły również spółki Reckitt Benckiser oraz Connectmedica, natomiast Oriflame powiększył zajmowane biuro. Wspomniane transakcje objęły łącznie ponad 7500 mkw. powierzchni.

 

Mokotów Nova znajduje się przy ul. Wołoskiej 22 i oferuje 43 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz parking na ponad 1000 samochodów. Wśród najemców kompleksu znajdują się takie firmy, jak: Bacardi, Grupa BMW, Hyundai, LG i Guess. Właścicielem budynku jest Nova Investments Sp. z o.o., spółka celowa funduszu Curzon Capital Partners III LP., zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz