Giant

Acxiom przeprowadzi się do Olivia Four w lutym 2016 r.

Olivia Business Centre
Olivia Four
Globalne Centrum Usług Acxiom wynajmie całe piętro w biurowcu Olivia Four należącego do gdańskiego kompleksu Olivia Business Centre. Firma przeprowadzi się do nowej siedziby w lutym 2016 r.

Globalne Centrum Usług Acxiom wynajmie całe piętro w biurowcu Olivia Four należącego do gdańskiego kompleksu Olivia Business Centre. Firma przeprowadzi się do nowej siedziby w lutym 2016 r. Podczas poszukiwania lokalizacji, a także negocjowania warunków umowy firmę reprezentowała agencja doradcza JLL. Cieszymy się z możliwości współpracy z Acxiom w Polsce przy określaniu długoterminowej strategii najmu, w tym w poszukiwaniu nowego biura w Trójmieście – Magdalena Reńska, dyrektor Trójmiejskiego Oddziału JLL.

Globalne Centrum Usług Acxiom działa na terenie Trójmiasta już od 2008 r. Świadczy usługi w zakresie wsparcia klientów oraz oddziałów Acxiom na całym świecie. Ze względu na rozwój i potrzebę konsolidacji firma poszukiwała nowoczesnej przestrzeni biurowej w dogodnej, a także niezbyt odległej od aktualnej siedziby, lokalizacji. Wybór padł na 11-piętrowy biurowiec Olivia Four, który oferuje 14 700 mkw. powierzchni najmu.

W nowym biurze firmy Acxiom znajdzie się m.in. pokój relaksu, z bilardem, rzutkami, telewizorem oraz konsolą do gier. Fragmenty ścian wnętrz biurowych poryte będą czarną farbą tablicową i okładziną korkową, natomiast w pokojach spotkań umieszczone zostaną tablice z malowanego szkła. Nad częścią pomieszczeń pozostawione będą odkryte sufity. Przestrzeń ta nabierze niepowtarzalnego charakteru dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu Rezydenta w projekt. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że projekt wykładzin powstał według pomysłu pracownika firmy Acxiom – mówi Laura Susmarska, senior project manager w Olivia Business Centre, odpowiedzialna za aranżację biura GCU Acxiom w Olivia Four. Szarość i zieleń, czyli barwy Acxiomu, przełamane zostaną intensywnym odcieniem pomarańczowego, tworząc bardzo dynamiczne zestawienie, oddające charakter firmy oraz młody duch i zaangażowanie jej pracowników – dodaje.

W nowej siedzibie zostaną zastosowane ekologiczne wykładziny. Jest to kolejny po m.in. certyfikacji budynków w rygorystycznym systemie BREEAM wyraz dbałości Olivia Business Centre o środowisko naturalne – komentuje Laura Susmarska.

Jak mówi Magdalena Reńska, region trójmiejski jest aktualnie jedną z najsilniejszych lokalizacji w kraju jeśli chodzi o projekty z branży nowoczesnych usług dla biznesu. Aktywność inwestorów pozyskujących nowe zlecenia, zatrudniających nowych pracowników i szukających nowych, większych siedzib przekłada się na dynamikę wzrostu rynku biurowego, który od 2008 r. powiększył się dwukrotnie i dalej prężnie się rozwija – dodaje. Całkowita podaż powierzchni biurowej w Trójmieście na koniec III kw. br. wyniosła przeszło 541 000 mkw., co dało regionowi czwarte miejsce w Polsce biorąc pod uwagę skalę rynku.

Olivia Business Centre jest największym centrum biurowo-biznesowym w regionie. Docelowo wielkość kompleksu przekroczy 120 000 mkw. Pośród grona najemców Olivia Business Centre znajdują się takie firmy jak Alior Bank, Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC, Sii, ThyssenKrupp. W skład centrum wchodzi pięć biurowców – Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four, Olivia Six, który został oddany do użytku w maju br. Kompleks oferuje najemcom przeszło 1600 miejsc parkingowych oraz ponad 200 stojaków rowerowych, a także 5 szatni z prysznicami.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz