Giant

Kompleks Bonarka for Business przyciąga najemców

Bonarka for Business
Budynek F
Dwa nowe budynki kompleksu Bonarka for Business – biurowce F i G – są już wynajęte w 60 proc.

Dwa nowe budynki kompleksu Bonarka for Business – biurowce F i G – są już wynajęte w 60 proc. Obiekt G w całości zamierza wynająć belgijski dostawca usług finansowych – Euroclear – który od 2012 r. zajmuje biurowiec C. Z kolei firma dostarczająca usługi związane z rozwojem produktu – GlobalLogic – podpisała umowę najmu na prawie 2550 mkw. powierzchni biurowej w budynku F.    

Łącznie obiekty F i G dostarczą na krakowski rynek 20 000 mkw. przestrzeni najmu. Ukończenie pierwszego budynku zaplanowano na III kw. br., a otwarcie drugiego na I poł. 2017 r. Obecnie w skład kompleksu Bonarka for Business wchodzi 5 ukończonych biurowców. W 2011 r. oddano do użytku dwa pierwsze budynki – A i B, a rok później obiekt C. Z kolei biurowce D i E zostały oddane odpowiednio w 2013 i 2015 r. Łącznie wszystkie wymienione budynki oferują 45 000 mkw. powierzchni najmu. W gronie najemców biurowców znajdują się takie firmy jak: Alexander Mann Solutions, State Street, Pega, Pure Jatomi Fitness, Euroclear, Herbalife i Lufthansa Global Business Services. Docelowo cała inwestycja Bonarka for Business będzie składać się z 10 obiektów o łącznej przestrzeni najmu 95 000 mkw. Całkowita wartość projektu wyniesie 200 mln zł.      

Polska stanowi jeden z głównych rynków będący w centrum zainteresowania firmy TriGranit w regionie. Planuje ona na rodzimym rynku zainwestować ponad 500 mln euro w projekty takie jak 2 obiekty handlowe o łącznej powierzchni całkowitej 160 000 mkw., a także 8 biurowców oferujących ok. 135 000 mkw. powierzchni najmu. Ukończenie wszystkich inwestycji przewidywane jest w ciągu najbliższych 3–5 lat. Sektor BPO i usług inżynieryjnych, który ostatnio ma się świetnie, zajmuje około 50 proc. dostępnej w Polsce regionalnej przestrzeni biurowej. Najwyższy poziom zatrudnienia w sektorze koncentruje się w Krakowie, gdzie zagraniczne centra usług biznesowych dają pracę 35 700 pracownikom, co stanowi 24 proc. łącznej liczby pracowników sektora BPO w Polsce. Według dostępnych badań w ciągu najbliższych kilku lat istnieje możliwość utworzenia 150 tys. stanowisk biurowych na rynkach pozastołecznych w Polsce, co przełoży się na znaczny wzrost PKB. Dlatego właśnie TriGranit patrzy z dużym optymizmem na rozwój rynku przestrzeni biurowych w miastach pozastołecznych w Polce, a rok 2016 stanowić będzie kontynuację rozwoju w Krakowie – mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor ds. inwestycji TriGranit.


0.0
Napisz pierwszy komentarz