EKO Luxoft w biurowcu F Bonarka for Business

Bonarka for Business
Budynek F
Do budynku F krakowskiego parku biurowego realizowanego przez TriGranit – Bonarka for Business – wprowadzi się firma Luxoft.

Do budynku F krakowskiego parku biurowego realizowanego przez TriGranitBonarka for Business – wprowadzi się firma Luxoft. Nowy najemca zajmie dwa piętra w inwestycji, czyli w sumie 2500 mkw. Przekazanie wynajętej powierzchni zaplanowano na wrzesień 2016 r.

 

Luxoft jest już drugą firmą, która zdecydowała się na najem przestrzeni w budynku F. Pierwszą najemcą jest GlobalLogic – wynajął on również 2500 mkw. w projekcie. Dzięki podpisaniu dwóch umów najmu biurowiec F jest już wynajęty w 50 proc. Oddanie biurowca do użytkowania zaplanowano na III kw. 2016 r.

 

Budynek F jest szóstym obiektem w parku biurowym Bonarka for Business. Składający się z 8 kondygnacji biurowiec oferuje 10 000 mkw. powierzchni najmu. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. W ramach kompleksu powstaje również kolejny budynek – biurowiec G – który oddany zostanie w I kw. 2017 r. Stałe zapotrzebowanie naszych obecnych najemców na dodatkową powierzchnię biurową świadczy o dobrej ocenie koncepcji B4B, zakładającej stworzenie zespołu budynków biurowych o elastycznych możliwościach ekspansji. Euroclear, belgijski dostawca usług finansowych, który od 2012 r. wynajmuje budynek C, to dobry przykład z tego roku – firma wynajęła cały budynek G, gdyż potrzebuje więcej przestrzeni biurowej. Wierzymy, że w dalszej perspektywie będziemy mieli równie udaną współpracę z firmą Luxoft – mówi Tomasz Lisiecki, Chief Investment Officer w firmie TriGranit.

 

Firma Luxoft jest dostawcą usług IT w zakresie oprogramowania oraz rozwiązań IT przeznaczonych dla klientów globalnych na całym świecie, takich jak Boeing, IBM, Deutsche Bank czy UBS.

 

Docelowo inwestycja B4B będzie składa się z 10 budynków oferujących łącznie 95 000 mkw. powierzchni najmu. Pierwsze biurowce – A i B – oddano do użytku w 2011 r. Z kolei budynki D i E zostały oddane odpowiednio w 2013 i 2015 r. Łącznie wszystkie wymienione budynki oferują 45 000 mkw. powierzchni najmu. W gronie najemców biurowców znajdują się takie firmy jak: Alexander Mann Solutions, State Street, Pega, Pure Jatomi Fitness, Euroclear, Herbalife i Lufthansa Global Business Services.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz