Giant

Serbskie portfolio GTC jest coraz większe

Belgrade Business Center
Belgrade Business Center
Grupa GTC to jedna z wiodących firm w sektorze nieruchomości komercyjnych w Europie Wschodniej, Środkowej i Południowej. Spółka powiększyła swoje serbskie portfolio kupując nowoczesny budynek biurowy klasy A w Belgradzie.

Grupa GTC kupiła biurowiec Belgrade Business Center i tym samym powiększyła do 98 400 mkw. GLA swoje portfolio w Serbii. Zakup ten wpłynie na dalsze wzmocnienie czołowej pozycji spółki na tym rynku.

Strategia GTC obejmuje zakup aktywów z potencjałem wzrostu w celu przyśpieszenia rozwoju firmy, równolegle do działalności deweloperskiej. Szukamy możliwości w rozwijających się stolicach, jakimi są m.in. Belgrad, Budapeszt czy Bukareszt. Belgrade Business Center powiększy nasz roczny NOI o ponad 3 mln euro oraz ma oferuje potencjał wzrostu wartości – powiedział Thomas Kurzmann, Prezes GTC.

Biurowiec Belgrade Business Center oferuje 17 900 mkw. powierzchni biurowej. Obiekt ten został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z najwyższymi standardami. Budynek znajduje się w znanej dzielnicy mieszkalnej i komercyjnej Belville. Lokalizacja ta zapewnia szybkie połączenie samochodem oraz komunikacją miejską ze wszystkimi punktami na mapie miasta. Poziom najmu biurowca Belgrade Business Center wynosi obecnie 96,8 proc. Kluczowymi najemcami obiektu są Air Serbia, UniCredit i NCR. 

Wcześniej tego lata GTC (zgodnie z przyjętą strategią) zakupiło również biurowiec w centralnej części Bukaresztu w Rumunii. Cascade Office Building oferuje 4200 mkw. nowoczesnej powierzchni, a wśród jego najemców znalazły się takie firmy jak Procredit Bank, Enel i Taiwan TC.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz