Giant

Ghelamco kupuje nieruchomości od Netii

Tilia SKA z Grupy Ghelamco wybuduje w Warszawie nową siedzibę Netii.

23 marca Netia S.A. podpisała przedwstępną umowę sprzedaży z firmą Tilia SKA z Grupy Ghelamco. Przedmiotem transakcji jest zbycie gruntów wraz z dwoma budynkami na działce o powierzchni 23 600 m kw. Sprzedawana przez Netię nieruchomość znajduje się przy ul. Poleczki 13 w Warszawie.

Zgodnie z planem, na zakupionej działce Ghelamco wybuduje biurowce – jeden z nich Netia wynajmie na swoją siedzibę. Dostawca internetu wprowadzi się do nowej siedziby w połowie 2015 r. Do końca roku firmy podpiszą ostateczną umowę sprzedaży.

Szacowana wartość transakcji zamyka się w przedziale od 25,9 to 32 milionów PLN, ale na ostateczną cenę sprzedaży wpłynie powierzchnia zabudowy.

Sprzedaż nieruchomości przy ul. Poleczki w Warszawie jest konsekwencją polityki firmy w zakresie optymalizacji aktywów – mówi Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii.

Systematycznie sprzedajemy nieruchomości, z których nie korzystamy. W ostatnich 4 latach sprzedaliśmy kilkanaście nieruchomości – działek i budynków, a wartość tych transakcji to ok. 15 mln zł – wyjaśnia Mirosław Godlewski.


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz