Giant

Perełka architektoniczna w Łodzi

|
Rynek łódzki zmienia się diametralnie z dnia na dzień - mówi Dagmara Grębowska, specjalista ds. nieruchomości w firmie Hammermed.
Dagmara Grębowska
Dagmara Grębowska, specjalista ds. nieruchomości w firmie Hammermed

Podstawą działalności firmy Hammermed jest dostarczanie wysokospecjalistycznych materiałów medycznych do odbiorców z państwowej i prywatnej służby zdrowia. Skąd zainteresowanie rynkiem nieruchomości?

Przygodę z nieruchomościami firma rozpoczęła od kupna nieruchomości o powierzchni ok. 3.500 mkw zlokalizowanej przy ul. Kilińskiego. Mieścił się tam budynek główny o powierzchni około 650 mkw. Budynek zbudowany w 1911 roku wykorzystywany był jako dyskoteka z zapleczem gastronomicznym i administracyjno-socjalnym. Nieruchomość ta została następnie sprzedana jako pierwsza z posiadanych.
Kolejne lata przyniosły równie udane inwestycje. Stopniowo pozyskiwaliśmy najbardziej atrakcyjne działki biurowo-usługowo–mieszkalne na terenie uznawanym – naszym zdaniem - za najbardziej atrakcyjny rejon Łodzi. Wszystko to dzięki zainteresowaniu inwestora Łodzią i jej zabudową -  zabytkowymi  willami, kamienicami, fabrykami oraz profesjonalnemu zespołowi pracowników.

Czy może Pani powiedzieć coś więcej - dlaczego właśnie Łódź?

Wybór zależny był od sentymentu inwestora do miasta w którym się wychował oraz chęci zmiany otoczenia na lepsze, nowsze, bardziej funkcjonalne. Tylko dzięki zdecydowanym działaniom, determinacji oraz konsekwencji inwestora zawdzięczamy fakt, iż Łódź ma perełkę architektoniczną przy ul. Kopcińskiego 73/75. Obecnie mieści się tu siedziba banku ING.

Jak ocenia Pani obecną sytuację na rynku nieruchomości biurowych w Łodzi?

Rynek łódzki zmienia się diametralnie z dnia na dzień. W ostatnim czasie duże firmy szukające dogodnego miejsca na swą działalność wybierały Łódź ze względu na dobrą komunikację oraz przystępne ceny.

Centrum Biznesowe Kopcińskiego otrzymało tytuł Modernizacji Roku 2010. Czy może Pani opisać, na czym polegały prace przy odrestaurowaniu obiektu?

Obiekt w chwili rozpoczęcia prac budowlanych był na progu „śmierci technicznej”. Tylko dzięki zdecydowanym działaniom i determinacji Inwestora pozostał on na swoim miejscu i, „przywrócony do życia”, daje świadectwo o tożsamości naszego miasta wszystkim przejeżdżającym przez Łódź. 

Głównym zamierzeniem modernizacji była rewitalizacja pofabrycznych murów obiektu,      z zachowaniem ich unikatowych elementów w połączeniu z nowoczesnym designem, zastosowanym we wnętrzach budynku. Było to możliwe poprzez zastosowanie ciekawych rozwiązań technicznych, wysokiej jakości materiałów oraz dbałości o szczegóły wykonania projektu. Wykorzystanie przedstawionych w nim metod w połączeniu ze staranną realizacją pozwoliły na odrestaurowanie kolejnego obiektu tworzącego wyjątkowy i niepowtarzalny klimat postindustrialnej Łodzi.

Co sprawiło największą trudność podczas modernizacji i adaptacji budynku?

Po przejęciu fabryki w 2006 r. nikt nie przypuszczał, że aż 3 lata będzie trwało uzyskanie pozwolenia na budowę. W chwili jego uzyskania i rozpoczęcia prac rewitalizacyjnych był on na pograniczu „śmierci technicznej”  i tylko wyłącznie dzięki zdeterminowaniu inwestora „prace ruszyły pełną parą” a budynek udało się nie tylko uratować, ale tak zrewitalizować, że otrzymał on tytuł „Modernizacji Roku 2010”.

Do jakiego segmentu rynku kierują Państwo swoją ofertę najmu w obiekcie przy ul. Kopcińskiego?

Jesteśmy bardzo otwarci i nie mamy określonego szablonu, którym kierujemy się przy wyborze przyszłego najemcy. Doceniamy zainteresowanie zarówno małych jak i dużych firm bez względu na ich prowadzoną działalność.

Czym mogą Państwo zachęcić potencjalnych najemców?

Kolejnym etapem naszych działań jest stworzenie Centrum Biznesowego Kopcińskiego numery 71/73/75/77/79.
Naszą wizytówka są wysokiej klasy przestrzenie biurowe z nieodłącznym elementem wyjątkowej, indywidualnej, wyszukanej architektury. Do naszych klientów podchodzimy indywidualnie. Obecnie czekamy na najemcę szklanego biura klasy A przy ul. Kopcińskiego 77.

Jakie firma ma plany na przyszłość? Czy w perspektywie widnieje powstanie kolejnych obiektów biurowych?

Zależy to oczywiście od nadarzających się okazji. Planując nasze inwestycje kierujemy się unowocześnianiem Łodzi, tworząc nowe, wysokiej klasy powierzchnie biurowe. W planach mamy konkurs architektoniczny na Kopcińskiego 79.


2.0
Tagi: Hammermed
Napisz pierwszy komentarz