Giant

Jak udekorować biuro na święta?

|
Świąteczne dekoracje biura (realizacja i fot. Kwiaty dla Biura)
Świąteczne dekoracje ozdabiają ulice miast, wnętrza sklepów i nasze domy. A jak jest z biurami?

Świąteczne dekoracje już od jakiegoś czasu ozdabiają ulice miast czy wnętrza sklepów. Choinki i różnego rodzaju stroiki pojawiają się także w naszych domach. A jak jest z biurami? O tym jak „smaczenie” udekorować biuro rozmawiamy z Kingą Dzwonnik z firmy Kwiaty dla Biura.

Biuro to miejsce, które przede wszystkim kojarzy nam się z pracą. Czy do takiej przestrzeni pasują ozdoby świąteczne?


Oczywiście. W większości biur już w połowie grudnia pojawiają się jakieś akcenty świąteczne i jak najbardziej pasują one do tego typu powierzchni. Często dekorowanie biura jest organizowane odgórnie, czyli przez firmę. Zdarza się jednak, że świąteczne dekoracje to inicjatywa oddolna, tzn. pracownicy przynoszą ozdoby i sami dekorują części wspólne siedziby firmy. Równie często spotyka się niewielkie, świąteczne elementy na biurkach. Święta to czas, w którym każdy z nas chce czuć się wyjątkowo, chociażby poprzez tak małe dodatki.


Czemu sprzyja wprowadzanie takich akcentów świątecznych w biurze?


Takie dekoracje są nie tylko ładne, ale i dobrze się kojarzą. Świąteczne dodatki stanowią kawałek wspomnień i wzruszeń. Rodzina, ciepło, smak i zapach świątecznych potraw, radość, śmiech i śpiew – to tylko niektóre ze skojarzeń związanych z bożonarodzeniowymi dekoracjami. Myślę, że są one jednym z głównych powodów, dla których ludzie chcą ozdabiać swoje miejsca pracy. Uważam, że warto wprowadzać elementy świąteczne do biurowych wnętrz, ponieważ jest to jakaś zmiana energii w biurze. Co więcej, wspólne ubieranie choinki może być naprawdę idealną okazją do integracji pracowników. Jeśli dekorują oni swoje biuro lub decydują, jak powinno ono wyglądać, to robią coś razem i wówczas taka społeczność łączy się ze sobą.


Choinka, bombki... Jak najlepiej ozdobić biuro na święta?


Mam na to jedno słowo: smacznie! Dekoracje mogą być różne, bo jak wiadomo, ilu ludzi, tyle jest stylów. Każdy pracownik ma swoje oczekiwania co do świątecznych ozdób. Jednak jeśli dekorujemy biuro, to jego wystrój nie powinien budzić kontrowersji. Bardzo ważne, aby zachować umiar i wyczucie smaku. Pamiętajmy, że w biurze przebywają różne osoby, z różnymi potrzebami. Tak jak wspomniałam wcześniej, musi być na tyle "smaczne", żeby dekoracje zaspokoiły wszystkich, nawet tych, którzy nie lubią bożonarodzeniowych drzewek. Nie zapominajmy także o osobach innego wyznania niż katolickie, czy też takich, których z jeszcze innych przyczyn święta po prostu nie interesują.


Właśnie dlatego dekoracja musi być estetyczna i nie może przeszkadzać ani naruszać żadnych norm. To ogólna zasada, którą należy się kierować. Poza nią wymieniłabym jeszcze na przykład: dobór ozdób pod względem kolorystyki czy profilu firmy. Inaczej bowiem ubierzemy choinkę w banku, a inaczej np. w agencji kreatywnej. Są takie miejsca, w których można sobie pozwolić na więcej i stworzyć coś nietypowego, jak np. choinka z ozdobami w kształcie truskawek.

 

  • 1
  • 2

3.0
Napisz pierwszy komentarz