Proton Office

Spotkanie z Nathalie de Vries z pracowni MVDRV

Stefan Kuryłowicz, fot. Jacek Poremba
Nathalie de Vries, fot. MVRDV
26 marca w Warszawie odbędzie się otwarty wykład Nathalie de Vries, architektki i współzałożycielki pracowni architektonicznej MVDRV.

Wszyscy, którzy pojawią się na spotkaniu będą mieli okazję wysłuchania inspirującego wykładu, a także zapoznania się z innowacyjnymi projektami holenderskiej pracowni, słynącej z inspirowanych modernizmem pomysłów, wpisujących się w nurt nowoczesnej urbanistyki i architektury miast.

 

Spotkanie odbędzie się w warszawskim budynku Wola Center, zaprojektowanym przez pracownię Kuryłowicz & Associates. Wystąpienie dedykowane jest przede wszystkim młodym i odważnym architektom poszukującym inspiracji, a także wszystkim artystom zajmującym się pracą twórczą – grafikom, ilustratorom, projektantom i designerom. Wstęp na wykład jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. W przeciągu dwóch tygodni uruchomiona zostanie platforma do rejestracji uczestników.

 

Wykład odbędzie się w ramach cyklu corocznych spotkań organizowanych w rocznicę urodzin prof. Stefana Kuryłowicza, polskiego architekta i urbanisty, tragicznie zmarłego w 2011 roku. Patron Fundacji uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych twórców w historii polskiej architektury, którego praca w szczególny sposób bliska jest mieszkańcom Warszawy. Inwestycje zrealizowane według jego projektu na trwałe wpisały się w urbanistyczny charakter postsocjalistycznej stolicy. Stefan Kuryłowicz był autorem m.in. biurowca PLL LOT, stacji metra Dworzec Gdański w Warszawie i hotelu Hilton w Gdańsku.

 

Fundacja imienia Stefana Kuryłowicza od ponad trzech lat, przez organizację konkursów i stypendiów, aktywnie wspiera rozwój młodych architektów. Jej misją jest promocja i odważnych i odpowiedzialnych projektantów, którzy tworzą zgodnie ze społeczną i kulturotwórczą rolą zawodu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz