PGE Narodowy

Olivia Business Centre pomaga studentom

Dwunasta edycja Festivalu Boss
Wydarzenie Star Speaker
Z końcem roku akademickiego 2014/2015 minął trzeci rok współpracy pomiędzy Olivia Business Centre a Uniwersytetem Gdańskim.

Współpraca OBC oraz UG opiera się na szeregu inicjatywach dedykowanych środowiskom akademickim oraz biznesowym. Pierwszym ważnym wydarzeniem, które miało miejsce wraz z początkiem roku akademickiego, były Targi Pracy zorganizowane przez OBC na Wydziale Nauk Społecznych UW, w których brało udział 10 firm z gdańskiego kompleksu biurowego. Ponadto, w ramach tego wydarzenia, studenci mogli skonsultować swoje CV oraz list motywacyjny, jak również wysłuchać prelekcji dotyczących m.in. planowania kariery.

 

Były to trzecie targi pracy organizowane przez OBC, ale pierwsze które odbyły się poza terenem centrum. Postanowiliśmy trochę zmienić formułę i dotrzeć do większej ilości studentów Uniwersytetu Gdańskiego, który jest jednym z naszych głównych partnerów – mówi Małgorzata Ziemkowska z OBC.

 

Drugim istotnym wydarzeniem była dwunasta edycja Festiwalu BOSS, organizowanego przez Studenckie Forum BCC. W tegorocznej edycji studenci UW mogli zaczerpnąć inspiracji od przedstawicieli z firm z OBC, którzy dzielili się swoim doświadczenie oraz udzielali wskazówek w zakresie biznesu, rozwoju kariery oraz kompetencji miękkich.

 

OBC współpracowało także z Gazetą Uniwersytecką, którym zamieszczane są były cykliczne artykuły związane z pierwszymi krokami na rynku pracy. Ponadto, OBC sponsorowało Akademicki Związek Sportowy, zorganizowało wydarzenie cyklu spotkań Star Speakers, na które zapraszane były osoby, które odniosły sukces w dziedzinie nauki, kultury czy sportu.

 

Współpraca OBC oraz UW obejmowała również szereg innych wydarzeń lub inicjatyw. Będzie ona z pewnością kontynuowana w następnym roku akademickim 2015/2016.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz