PGE Narodowy

EKO Olivia Six najlepszym biurowcem w Europie Środkowej i Wschodniej

Olivia Six, fot. Krzysztof Witecki
Ogólnodostępne lobby ma charakter klubowej angielskiej biblioteki
4 lutego br. w Warszawie odbyła się gala CEE Shared Services and Outsourcing Awards, podczas której zostały wręczone nagrody branży SSC/BPO za ubiegły rok. Jedną z nich przyznano budynkowi Olivia Six.

4 lutego br. w Warszawie odbyła się gala CEE Shared Services and Outsourcing Awards, podczas której zostały wręczone nagrody branży SSC/BPO za ubiegły rok. Jedną z nich przyznano budynkowi Olivia Six. Biurowiec uznano za najlepszy budynek biurowy w Europie Środkowej i Wschodniej. Obiekt jest najnowszym biurowcem wchodzącym w skład kompleksu Olivia Business Centre. Został oddany do użytku w maju 2015 r. Oferuje niemal 18 000 mkw. powierzchni biurowej. Wśród rezydentów Olivia Six są m.in. Agencja Rozwoju Pomorza, PwC czy ThyssenKrupp. Projekt architektoniczny obiektu powstał w pracowni BJK Architekci. Biurowiec jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w Polsce, co zostało potwierdzone certyfikatem BREEAM Excellent z najlepszym wynikiem w regionie. Olivia Six to pierwszy budynek w Polsce który posiada całoszklaną trójszybową elewację. Zapewnia to komfort pracy na najwyższym, światowym poziomie. Hol główny wykonano w formie wielkiej szachownicy z czarnego i mlecznego kamienia, a designerskie, ogólnodostępne lobby ma charakter klubowej angielskiej biblioteki. Co więcej, podświetlana elewacja budynku żyje przez całą dobę – powiedział Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu Olivia Business Centre.

 

Podczas gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards nagrody otrzymali również rezydenci Olivia Business Centre. Firma Sii została uznana za firmę roku na polskim rynku IT. W Polsce zatrudnia ona ponad 2300 inżynierów i specjalistów, a jej biuro w Olivia Business Centre jest największym oddziałem firmy na terenie kraju. W grudniu ubiegłego roku Sii ogłosiło podpisanie umowy najmu na 6000 mkw. powierzchni biurowej w nowym budynku Olivia Star. Z kolei PwC Poland po raz kolejny uznano najlepszą firmę doradczą roku. PwC jest jednym z pierwszych rezydentów Olivia Business Centre. Jej biura zlokalizowane są w budynku Olivia Gate oraz Olivia Six.

 

Warto dodać, iż Trójmiasto otrzymało nagrodę dla najszybciej rozwijającego się miasta. Ośrodek ten staję się jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla biznesu w tej części Europy. Jury doceniło to, iż Trójmiasto w szybkim tempie dogania pod kątem infrastrukturalnym najbardziej rozwinięte miasta Polski, takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Na decyzję jury miała również wpływ najwyższa jakość obsługi inwestorów zagranicznych. Mocno przyczyniła się do tego Agencja Rozwoju Pomorza, która ma swoją siedzibę w Olivia Six, oraz inicjatywa Invest in Pomerania.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz