Porto Office A Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKontor logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoVantage Development S.A. logoINTER-BUD logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoPodium Investment logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Budują zgodnie z planem

Biurowiec Retro Office House
Biurowiec Retro Office House
Z placu budowy biurowca Retro Office House we Wrocławiu napływają budujące wieści – realizacja obiektu przebiega zgodnie z planem, a nawet lepiej!

Retro Office House rośnie w oczach. Na jego realizację zostało jeszcze sporo czasu, ponieważ oddanie obiektu do użytku planowane jest na II kw. 2018 r. Od początku prace idą pełną parą, a obecnie wyprzedzają harmonogram. Bardzo miło nam poinformować, że z pewnymi pracami jesteśmy przed czasem. Zamontowaliśmy już 250 z 530 elementów betonowych elewacji i 940 z 1150 okien. Zakończyliśmy montaż elewacji południowej i rozpoczęliśmy szklenie elewacji północnej. Ponadto w trakcie jest montaż elementów betonowych i szklenie elewacji wschodniej. Aktualnie wykonujemy również izolację dachu i montujemy świetliki w patiach. Udało się już także rozpocząć roboty murowe i instalacyjne. Krótko mówiąc, budowa idzie jak po sznurku – mówi Witold Stańczak, Kierownik Projektu LC Corp SA.

Biurowiec Retro Office House swoim stylem nawiązuje do 20. XX wieku (więcej: Biurowiec w stylu retro). Będzie to modernistyczna bryła z zaokrąglonymi narożnikami, giętym po łuku szkłem, wewnętrznym patio i wykończeniami w stylu retro. Jej architektura ma bowiem jak najlepiej współgrać z otoczeniem. Inspirowany tradycjami europejskiego modernizmu początku XX wieku budynek wpisuje się działania miasta, które mają na celu przywrócenie dawnej świetności ul. Piłsudskiego. Odbywa się to za sprawą rewitalizacji kolejnych obiektów. W przywróceniu dawnego prestiżu tej jednej z najważniejszych ulic Wrocławia bez wątpienia pomoże także architektura biurowca Retro Office House. Projekt budynku Retro Office House został przygotowany przez biuro architektoniczne Kuryłowicz & Associates.

 


0.0
Tagi: LC Corp RETRO
Napisz pierwszy komentarz
mantra