Giant

Ghelamco nabyło firmę będącą właścicielem działki pod siedzibę mBanku

Wizualizacja siedziby mBanku w Łodzi, fot. Ghelamco
Wizualizacja siedziby mBanku w Łodzi, fot. Ghelamco
Spółka zależna Ghelamco nabyła 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym firmy Budomal Investment, która posiada działkę przeznaczoną na nową siedzibę mBanku w Łodzi.

Ghelamco GP 1 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Esturia S.K.A., która wchodzi w skład grupy Ghelamco, kupiła 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym firmy Budomal Investment. Podmiot ten jest w posiadaniu działki o całkowitej powierzchni ok. 0,6402 ha na terenie Łodzi w pobliżu ulic Kilińskiego i Targowej. Dla działki wydano decyzję o pozwoleniu na budowę. Według niej, powstać na tym terenie budynek biurowy, który będzie przyszłą siedzibą mBanku. W celu realizacji inwestycji zostanie zaciągnięty kredyt.    

 

Równocześnie dnia 3 grudnia 2015 roku, Budomal Investment zawarła umowę najmu, na podstawie której Budomal Investment zobowiązała się wynająć na rzecz spółki mBank SA z siedzibą w Warszawie około 24 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej w budynku, który zostanie zrealizowany na Nieruchomości, na okres 12 lat – czytamy w komunikacie.

 

Nowa siedziba mBanku, o łącznej powierzchni 24 000 mkw., będzie składać się z 6 kondygnacji. W ramach inwestycji powstanie 180 miejsc parkingowych i 100 stanowisk rowerowych. Prace budowlane mają się zakończyć w czerwcu 2017 r. W nowym budynku działać będzie segment operacji detalicznych mBanku. Będzie tu pracować ponad 2000 osób. Inwestorem oraz deweloperem projektu jest firma Ghelamco Poland.

 


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz