Giant

EKO MasterCard wybrało Warsaw Spire

Warsaw Spire
Do grona najemców flagowego projektu Ghelamco Poland dołączyła firma MasterCard, która zajmie 1505 mkw. na 31. piętrze w budynku wieżowym Warsaw Spire.

Do grona najemców flagowego projektu Ghelamco Poland dołączyła firma MasterCard, która zajmie 1505 mkw. na 31. piętrze budynku wieżowego Warsaw Spire. Kompleks już od czerwca br. stanie się nową siedzibą polskiego oddziału firmy. Cieszymy się na perspektywę przeprowadzki do Warsaw Spire. To nowoczesny budynek w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, infrastruktury dostępnej dla najemców oraz architektury i ekologii, co doskonale koresponduje z innowacyjną kulturą MasterCard. Dodatkowo, budynek jest dobrze skomunikowany z innymi dzielnicami miasta i zlokalizowany w ciekawej okolicy, która powoli staje się nowym centrum biznesowym stolicy – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

 

Serdecznie witamy kolejnego, prestiżowego najemcę w Warsaw Spire. Bardzo cieszy nas fakt, że kompleks przy placu Europejskim wybierają tak renomowane i innowacyjne firmy. Umowa z MasterCard to dla nas również kolejny dowód na to, że nawet najbardziej wymagający najemcy doceniają jakość naszego projektu i wizjonerską koncepcję połączenia funkcji biurowych z wartościową przestrzenią miejską – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

 

Podczas procesu poszukiwania lokalizacji i negocjowania umowy najmu MasterCard reprezentowała firma doradcza JLL.

 

Kompleks Warsaw Spire składa się z trzech budynków: 220-metrowej wieży oraz dwóch 55-metrowych obiektów sąsiadujących. Łącznie cała inwestycja dostarczy na warszawski rynek 109 000 mkw. powierzchni. Projekt znajduje się przy Rondzie Daszyńskiego, tuż przy II linii metra. Do dyspozycji miłośników jednośladów oddana zostanie rozbudowana infrastruktura obejmująca oddzielną rampę, prysznice, parkingi oraz stacja Veturilo, natomiast dla osób dojeżdżających do pracy samochodem – rozległy, podziemny parking z 1300 miejscami. Warsaw Spire został zaprojektowany przez zespół architektów z belgijskiej pracowni M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury – Projekt. Inwestycja jest zgodna z wymogami certyfikatu BREEAM na bardzo wysokim poziomie Excellent oraz posiada certyfikat poświadczający wykorzystanie energii odnawialnej przyznany przez STX Services. Obok Warsaw Spire powstaje nowa przestrzeń miejska – Plac Europejski. Będzie to obszar niedostępny dla ruchu kołowego, z obiektami małej architektury, nowoczesnymi meblami miejskimi, zielenią (łącznie 14 000 roślin, w tym 160 wysokich drzew) i instalacjami wodnymi, jak jeziorko, kaskadowy strumień i różnego typu fontanny. Otwarcie Warsaw Spire i placu Europejskiego odbędzie się już w maju br.

 

Obecnie poziom komercjalizacji kompleksu Warsaw Spire wynosi blisko 80 proc. dostępnej przestrzeni biurowej. Powierzchnie w kompleksie zajmą: MasterCard, Samsung, JLL, Frontex, BNP Paribas Securities Services, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, Adecco Poland, Daftcode oraz Ghelamco Poland.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz