Giant

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza wspiera utalentowanych architektów

Stefan Kuryłowicz, fot. Jacek Poremba
Stefan Kuryłowicz, fot. Jacek Poremba
26 marca fundacja imienia słynnego architekta przedstawi swój nowy program wsparcia dla uzdolnionych twórców.

26 marca gościem Fundacji im. Stefana Kuryłowicza będzie Nathalie de Vries. Słynna holenderska architekt z pracowni MVRDV wygłosi wykład w warszawskim Wola Center. Oprócz spotkania z wybitnym gościem zostaną zaprezentowane dwa sztandarowe programy Fundacji mające na celu aktywne wsparcie młodych, zdolnych i aktywnych architektów.

 

Postać Stefana Kuryłowicza była jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych w historii polskiej architektury. Kuryłowicz zawsze podkreślał społeczną i kulturotwórczą rolę architekta, sama zaś twórczość architektoniczna według niego powinna być odważna i odpowiedzialna. Fundacja jego imienia podjęła się rozpowszechniania idei, według których żył i tworzył.

 

W rocznicę urodzin Stefana Kuryłowicza 26 marca zostaną zaprezentowane dwie inicjatywy mające promować te idee: Konkurs Teoria oraz Stypendium Praktyka. Pierwsza z nich w marcu rozpocznie już swoją trzecią edycję. Uczestnicy Konkursu Teoria zgłaszają wcześniej niepublikowany tekst dotyczący relacji architektura – kultura. Zwycięska praca zostanie opublikowana we współpracy z Agencją KaNON.

 

Organizowane po raz pierwszy Stypendium Praktyka jest skierowana do studentów i absolwentów architektury. Szansę na uzyskanie wsparcia finansowego i merytorycznego, mają młodzi projektanci dysponujący autorskimi pomysłami na przekształcenie przestrzeni publicznej miasta. Tematem realizacji projektów będzie Warszawa.

 

Spotkanie z Nathalie de Vries oraz ogłoszenie startu projektów odbędzie się 26 marca, o godz. 18.00 w Wola Center przy ul. Przyokopowej 33 w Warszawie. Uczestników wydarzenia obowiązuje bezpłatna rejestracja pod tym linkiem.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz