PGE Narodowy

XII Festiwal BOSS w Trójmieście

XII Festiwal BOSS
XII Festiwal BOSS
Olivia Business Centre partnerem trójmiejskiej edycji XII Festiwalu BOSS

Tegoroczna trzydniowa edycja Festiwalu BOSS została zainaugurowana przez konferencję Maximising Your Career Advantage, która odbyła się w dniu 26 marca 2015 roku na terenie Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas tego wydarzenia rezydenci Olivia Business Centre udzielili wskazówek studentom dotyczących rozwoju kariery oraz podzielili się swoim doświadczeniem.

 

Konferencja odbyła się w dwóch panelach dyskusyjnych, w których udział wzięli przedstawiciele firm Goyello, Playsoft, Hays Poland, PwC, Studio HR oraz Olivia Business Centre. Podczas pierwszego panelu zagraniczni uczestnicy konferencji podzielili się swoim doświadczeniem związanym z pierwszymi krokami stawianymi na ścieżce kariery zawodowej. W dalszej mówili oni także o swoim przyjeździe do Polski oraz wspomnieli o wysokim potencjalne drzemiącym na rodzimym rynku i ogromnie zmian jakie zaszły po 1989 roku w Polsce.

 

Jesteśmy tutaj jako biznesmeni, ponieważ Gdańsk i Polska dostarczają wiele wspaniałych talentów. Biznesy, jakie są prowadzone przez tych Panów, nie byłyby w tym miejscu co dzisiaj, obsługujący takich klientów, bez młodych i wspaniałych talentów z Uniwersytetu Gdańskiego podsumował Jake Jephcott, dyrektor rozwoju biznesu w Olivia Business Centre.

 

Uczestnicy konferencji mówili również o różnicach kulturowych między pracownikami pochodzącymi z różnych krajów, a także współpracy w firmie, której podstawą jest szczerość oraz relacjach na linii podwładny a przełożony.

 

Podczas konferencji została poruszona kwestia kompetencji wymaganych na rynku pracy. Wśród najczęściej wymienianych przez prelegentów znalazły się umiejętność przystosowania się do zmian oraz łączenie kompetencji miękkich i twardych. Jeśli zaś chodzi o sam proces rekrutacyjny, uczestnicy podkreślali staranność, dyscyplinę oraz profesjonalizm przy aplikowaniu oraz posiadanie pasji w jakiejś dziedzinie.

 

Pozostałe dwa dni XII Festiwalu BOSS przeprowadzono na terenie Olivia Business Centre. Organizatorami wydarzeń odbywającym się w ramach festiwalu było Studenckie Forum Business Centre Club Trójmiasto oraz Olivia Business Centre.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz