Giant

Taras w biurowcu

|
Na dachu biurowca Zefir będą zaaranżowane tarasy widokowe
Tarasy to miejsca wypoczynkowe w budynkach mieszkalnych. Z kolei w budynkach usługowych często pełnią rolę kawiarnianych ogródków. Jaka jest ich funkcja w biurowcach?

 

Zjeść na zewnątrz

 

Tarasy to nie tylko przestrzeń reprezentacyjna, punkt widokowy czy strefa relaksu. Często w budynkach biurowych działają służbowe kantyny lub ogólnodostępne restauracje. Wiele z nich, zwłaszcza w sezonie letnim stwarza możliwość spożywania posiłków na przylegającym do nich tarasie. W wielu obiektach taka przestrzeń tworzona jest na parterze, ale nie brakuje budynków, w których taras restauracyjny jest umiejscowiony na wyższych piętrach, oferując dodatkowo klientom ciekawe widoki. 

 

Wykorzystać dach biurowca

 

Czasem to dach biurowca jest również tarasem. Jest to wymagająca konstrukcja, która musi poradzić sobie z różnymi zjawiskami atmosferycznymi, takimi jak chociażby obfite opady śniegu czy deszczu. Taras na dachu powinien pełnić funkcje użytkowe jednocześnie spełniając wysokie wymagania dotyczące izolacyjności. O trwałości decyduje odpowiedni układ konstrukcyjny. 

 

Jednym z biurowców, które wyróżniają się tarasami widokowymi zaprojektowanymi na dachu jest budynek Zefir wchodzący w skład kompleksu Pomerania Office Park. Będą one dostępne dla wszystkich pracowników biurowca, a także gości najemców obiektu. Nie wykluczone, że w przyszłości w ramach wydarzeń zorganizowanych przez Unimor Development również mieszkańcy Trójmiasta będą mogli skorzystać z przestrzeni tarasów widokowych. Z dachu biurowca Zefir podziwiać można malowniczą panoramę Gdańskiej Starówki oraz kanał Motławy. Od początku prac nad tym projektem, odpowiednie zagospodarowanie i wykorzystanie dachu obiektu było dla nas naturalnym rozwiązaniem. Z naszego punktu widzenia, tak atrakcyjna przestrzeń nie mogła zostać niewykorzystana, dlatego podjęliśmy decyzję o zaaranżowaniu tam strefy relaksu z elementami małej architektury – powiedział Krzysztof Paul, Prezes Zarządu spółki Unimor Development w wywiadzie dla portalu e-biurowce.pl. 

 


Taras w biurowcu to jeden z elementów architektonicznych, które mogą wpływać na odbiór budynku. Jest to często przestrzeń reprezentacyjna pozwalająca podziwiać efektowną panoramę okolicy. To tu powstają punkty widokowe, restauracje czy strefy relaksu. Tarasy są tworzone zarówno na parterze, jak i na najwyższych piętrach biurowca, a niejednokrotnie również na jego dachu. W gęstej zabudowie miejskiej, w której często przestrzeń jest mocno ograniczona to właśnie tarasy są dodatkową powierzchnią, którą można wykorzystać.

 

  • 1
  • 2

1.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Roberttt :
Deweloperzy bardzo się starają https://walterherz.com/pl/a/przestrzenie-coworkingowe-i-budki-legowe-dla-ptakow
13 marca 2017 15:52