Giant

Nanotechnologia i prozdrowotny klimat, czyli czym kuszą biurowce

|
Wejście do biurowca ZEFIR
To już rok od oficjalnego otwarcia biurowca Zefir. Co wydarzyło się w tym czasie? Czy kompleks Pomerania Office Park się rozrasta? Czym nas zaskoczy? Jakie warunki panują na trójmiejskim rynku biurowym i czy sprzyjają one inwestycjom?
Krzysztof Paul, Prezes Zarządu UNIMOR DEVELOPMENT
Krzysztof Paul, Prezes Zarządu UNIMOR DEVELOPMENT

W historycznym obszarze Gdańska powstaje kompleks biurowy Pomerania Office Park. Pierwszy obiekt funkcjonuje już od roku. Jest to zatem dobry moment, by przyjrzeć się zarówno tej inwestycji, jak i trójmiejskiemu rynkowi biurowemu. O projekcie Pomerania Office Park rozmawiamy z Krzysztofem Paulem, Prezesem Zarządu UNIMOR DEVELOPMENT.

Minął rok od oficjalnego otwarcia biurowca ZEFIR, proszę powiedzieć nam jak postępuje proces komercjalizacji tego obiektu?

Pierwszy etap kompleksu POMERANIA OFFICE PARK, czyli biurowiec ZEFIR cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców. Mimo wysokiej konkurencyjności trójmiejskiego rynku regionalnego obecny poziom komercjalizacji obiektu wynosi już 80 proc. Oczywiście, cały czas prowadzimy rozmowy z kolejnymi najemcami.

Biurowiec ZEFIR oferuje również niewielkie lokale biurowe o powierzchni ok. 20 – 30 mkw. Dlaczego zdecydowali się Państwo przygotować dla najemców takie bardziej kameralne biura?

To właśnie poprzez ofertę kameralnych biur wyróżniamy się na rynku. Już na etapie tworzenia projektu zdecydowaliśmy, że w naszym biurowcu znajdzie się przestrzeń dedykowana małym firmom oraz start-up’om. Koszty najmu stosunkowo niewielkiej powierzchni lokali jakie oferujemy w budynku ZEFIR, nie stanowią istotnego obciążenia dla budżetów firm rozpoczynających działalność. Z dzisiejszej perspektywy widać, że był to strzał w dziesiątkę. Do Trójmiasta, firmy przyciąga zarówno klimat, jak i stosunek ceny do jakości wynajmowanej powierzchni biurowej.

Po zakończeniu budowy biurowca ZEFIR planowali Państwo realizację budynku ATOL. Na jakim etapie są prace budowlane związane z tym obiektem?

Drugim etapem kompleksu POMERANIA OFFICE PARK jest właśnie ATOL, znajdujący się przy ulicy Wilczej w Gdańsku. Historyczny charakter okolicy, w której powstanie biurowiec ATOL narzucił nam rozpoczęcie prac od badań archeologicznych. W tej chwili posiadamy wszystkie pozwolenia niezbędne do realizacji prac budowlanych. Istotny jest również fakt, że do projektu POMERANIA OFFICE PARK pozyskaliśmy silnego i stabilnego partnera, jakim jest WARYŃSKI S.A. Grupa Holdingowa z siedzibą w Warszawie.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz