Proton Office

Biurowiec przywracający prestiż

|
Wizualizacja biurowca Retro Office House
Wiele ulic polskich miast pięknieje z roku na rok. Pozytywne zmiany dotyczą także całych dzielnic. Czy eleganckie bryły nowoczesnych biurowców to jeden ze sposobów na przywracanie tym miejscom świetności?

Wysoki udział projektów postindustrialnych, które zostały dostosowane do nowoczesnych standardów biurowych to cecha charakterystyczna łódzkiego rynku biurowego. Jednak w innych miastach również coraz częściej dochodzi do rewitalizacji starych fabryk, tak by przestały one szpecić tkankę miejską swoim wyglądem. 

Przykładem może być chociażby biurowiec Stacja Biznesu, który należy do zespołu nieruchomości poprzemysłowych w Kielcach. Jest to kompleks obiektów pochodzących z lat 50-tych XX w., które niegdyś były wykorzystywane jako zakład hurtu, piekarnia i ciastkarnia. Ich modernizacja to sposób na to, by przywrócić miastu poprzemysłową zabudowę. 

Innym przykładem wykorzystania obiektów pofabrycznych jest kompleks Wrocławski Park Biznesu 3. Ta inwestycja nadała ponowne życie budynkom dawnej fabryki PZL Hydral. Kompleks zachowuje charakter miejsca, a jego architektura w obszarze klatek, elewacji i układu wszystkich budynków jest zgodna z pierwowzorem. O przemysłowej przeszłości budynku świadczy także np. elewacja z naturalnej cegły. Wrocławski Park Biznesu 3 dzięki kompleksowej rewitalizacji odzyskał swój dawny urok, a tym samym pozytywnie wpłynął na wygląd okolicy. 

 

Nowoczesne biurowce są integralną częścią miejskiego krajobrazu. Często cechuje je oryginalna architektura, a niejednokrotnie te najładniejsze i najciekawsze obiekty stają się wręcz symbolami miast. Zmodernizowane czy też nowo powstałe budynki mogą zatem z powodzeniem pełnić rolę „ozdoby” danego terenu i wpłynąć pozytywnie na jego wizerunek.


0.0
Napisz pierwszy komentarz